Na targowiskach w Lublinie pojawiły się pierwsze krajowe truskawki. Ile trzeba zapłacić za kilogram truskawek?

Polskie truskawki po 18 zł za kilogram na targowisku w Lublinie
Polskie truskawki po 18 zł za kilogram na targowisku w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Sezon na truskawki rozpoczął się pod koniec kwietnia. Na targowiskach i w sklepach pojawiły się truskawki szklarniowe, a od maja w sprzedaży możemy spotkać polskie truskawki. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda na targowiskach w Lublinie. Ile kosztuje kilogram truskawek?

Ile kosztuje kilogram truskawek? Sprawdziliśmy to na targowisku

Już są! Na targowiskach w Lublinie i na stoiskach przed marketami można już kupić pierwsze tegoroczne truskawki i to nie zagraniczne, ale prosto z Lubelszczyzny z „zagłębia” truskawek – Góry Puławskiej i Janowca. Są soczyste, jędrne i słodkie. Idealne do ciasta, na koktajl lub po prostu – by jeść je garściami.

Na targowisku owocowo-warzywnym przy ul. Ruskiej cena za kilogram truskawek wynosi od 20 do 18 złotych. Jak zapewniają sprzedawcy, w kolejnych tygodniach powinno być już coraz taniej, ale tutaj nie jest nic pewnego. Wszystko zależy od pogody oraz strat, jakie przyniosły ostatnie przymrozki.

Nieco więcej zapłacimy na stoiskach zlokalizowanych na osiedlach czy przed marketami. Tam cena waha się od 22 do 20 złotych za kilogram.

Zobaczcie, ile kosztowały truskawki w piątek 10 maja:

Polskie truskawki po 20 zł za kilogram na targowisku w Lublinie
Polskie truskawki po 20 zł za kilogram na targowisku w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Polskie truskawki po 20 zł za kilogram na targowisku w Lublinie
Polskie truskawki po 20 zł za kilogram na targowisku w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.