Na stacjach paliw będzie jeszcze taniej. Ceny spadają kolejny tydzień z rzędu

Na stacjach paliw będzie jeszcze taniej. Ceny spadają kolejny tydzień z rzędu - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Wszystkie paliwa odnotowały spadki średnich cen, wyjątek stanowi LPG, którego przeciętna cena odnotowała podwyżkę. Niewykluczone, że kierowcy diesla i benzynę bezołowiową, będą płacić ok. 4 zł za litr.

Prawdopodobnie wielu kierowców zwróciło uwagę, że w ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z zauważalnymi spadkami cen paliw.

Największą obniżkę średniej ceny odnotowała benzyna bezołowiowa 95. Obecnie za litr tego paliwa płacimy przeciętnie 4,30 zł/l, czyli o 5 groszy mniej niż przed tygodniem. O 3 grosze spadła przeciętna cena mniej popularnej benzyny 98 i wynosi ona obecnie 4,66 zł/l.

Olej napędowy kosztuje w tym tygodniu średnio 4,08 zł/l, czyli o 4 grosze mniej niż przed tygodniem. W ubiegłym tygodniu kierowcy posiadający pojazdy z napędem diesla musieli za litr tego paliwa zapłacić przeciętnie 4,12 zł/l. Dodatkowo warto zaznaczyć, że na kilku stacjach pojawiają się już coraz częściej ceny oleju napędowego poniżej bariery 4 zł/l.

Cena LPG w górę

Nie bez zaskoczenia są podwyżki cen w przypadku LPG. Przeciętna cena autogazu uplasowała się na poziomie o 3 grosze wyższym niż przed tygodniem. Obecnie za litr tego paliwa kierowcy muszą zapłacić średnio 1,62 zł/l. Sytuacja ta jest odzwierciedleniem wzrostów pojawiających się od jakiegoś czasu na hurtowym rynku LPG.

Można się spodziewać kolejnych obniżek

Analitycy spodziewają się dalszego spadku cen paliw na stacjach w najbliższym czasie. Tankowanie w drugiej połowie wakacji może być tańsze dzięki umocnieniu się złotego wobec dolara i spadkowi cen ropy naftowej.

„Patrząc na sytuację na rynku ropy, która niejako przekłada się na rynek hurtowy i detaliczny paliw w Polsce wydaje się, że jak na razie wszystko zmierza w jednym kierunku. Jest to niewątpliwie kierunek spadkowy” – ocenili eksperci z e-petrol.pl.

Oznacza to, że kierowcy w Polsce prawdopodobnie zarówno za diesla, jak i benzynę bezołowiową, mogą płacić w okolicach 4 zł za litr nawet do połowy 2017 r.

Ceny paliw w Lublinie

Benzyna 95

 1. Artus / Czechowska 19a – 4,09 zł/l
 2. Auchan / Wincentego Witosa – 4,10 zł/l
 3. Carrefour / Witosa 6 – 4,14 zł/l

Benzyna 98

 1. Carrefour / Witosa 6 – 4,45 zł/l
 2. Auchan / Wincentego Witosa – 4,48 zł/l
 3. Artus / Czechowska 19a – 4,49 zł/l

Olej napędowy

 1. Artus / Czechowska 19a – 3,89 zł/l
 2. Auchan / Wincentego Witosa – 3,95 zł/l
 3. Stacja Beta Prim / Zemborzycka 138 – 3,85 zł/l

LPG

 1. Auchan / Wincentego Witosa – 1,51 zł/l
 2. Stacja Beta Prim / Zemborzycka 138 – 1,52 zł/l
 3. Lukoil / Jana Pawła II 16 – 1,56 zł/l
(fot. orlen)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.