Na rondo Honorowych Krwiodawców wrócił ruch okrężny

Przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców w Lublinie
Przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców | Miasto Lublin

Krok po kroku przebudowywane Al. Racławickie w Lublinie i jej okolice nabierają ostatecznych kształtów. Dzisiaj drogowcy przywrócili ruch okrężny na rondzie Honorowych Krwiodawców.

Na rondzie Honorowych Krwiodawców dobiegły końca prace związane z infrastrukturą podziemną oraz te realizowane na pasach ruchu. Przebudowa ronda objęła wszystkie cztery jego części. Wykonano kanalizację deszczową, powstały tam również elementy sygnalizacji świetlnej i trakcji trolejbusowej.

Przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców w Lublinie
Przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców | Miasto Lublin

Drogowcy wykonali rury osłonowe oraz maszty pod sygnalizatory. Wybudowano także fundamenty, na których posadowiono 18 słupów trakcyjnych. Powstała podbudowa pod ścieżkę rowerową i chodnik, ułożono krawężniki oraz podbudowę bitumiczną i warstwę wiążącą nawierzchni ulic. Na docelowych słupach zamontowano oświetlanie.

Kluczowe z punktu widzenia przebudowy całego ronda, były prace na III ćwiartce. Objęły one powstanie uzbrojenia podziemnego w postaci zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej. Zbiornik na deszczówkę pomieści 143 tys. litrów wody, która będzie odprowadzana do Czechówki, przez al. Sikorskiego.

Modernizacją objęto także zatoki autobusowe zlokalizowane w rejonie ronda. Dwa miejsca postojowe dla komunikacji miejskiej – przy jednostce wojskowej oraz na al. Sikorskiego, zyskały nowe betonowe nawierzchnie.

Przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców w Lublinie
Przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców | Miasto Lublin

Przywrócono ruch okrężny na rondzie Honorowych Krwiodawców

Na rondzie Honorowych Krwiodawców wrócił ruch okrężny. Od dzisiaj (22 grudnia) kierowcy mogą korzystać z tego skrzyżowania w charakterze ronda. Teren wokół ronda został uporządkowany, a na nawierzchni jezdni wykonano oznakowanie poziome. Uruchomienie sygnalizacji świetlnej nastąpi w późniejszym terminie.

Otwarcie ronda dla ruchu okrężnego nie oznacza, że całkowicie zakończyły się na nim prace. Drogowcy nadal będą kontynuowali roboty w ciągach pieszych oraz te związane z montażem sygnalizacji świetlnej. Rozpocznie się również budowa muru oporowego przy jednostce wojskowej. Dlatego na rondzie będzie obowiązywała jeszcze tymczasowa organizacja ruchu. Wloty na rondo będą zwężone z każdego kierunku. Skrajne jezdnie posłużą drogowcom do składowania niezbędnych materiałów i sprzętu. Po zakończeniu całej inwestycji, jaką jest przebudowa Al. Racławickich, uruchomione zostaną na rondzie wszystkie cztery pasy ruchu.

Zmiany w zakresie przystanków na rondzie Honorowych Krwiodawców

W związku z przywróceniem ruchu okrężnego na rondzie Honorowych Krwiodawców, od 22 grudnia obowiązują zmiany w zakresie przystanków w tej okolicy.

Przywrócona zostaje pierwotna lokalizacja przystanku Rondo Krwiodawców 01 na al. Sikorskiego oraz przystanku Rondo Krwiodawców 02 na Al. Racławickich. Tym samym tym,czasowy przystanek zlokalizowany na al. Warszawskiej zostaje zlikwidowany.

Obsługa przystanków, do czasu zakończenia okresu karencji zatok przystankowych, będzie odbywała się z pasa drogowego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.