Na ratunek żabom. Akcja ratowania płazów w rejonie Zalewu Zemborzyckiego

Ratują migrujące żaby przed samochodami
Ratują migrujące żaby przed samochodami | fot. Miasto Lublin

W rejonie Zalewu Zemborzyckiego rozstawiono siatki. Mają chronić żaby, które podczas wiosennych wędrówek do zbiorników wodnych masowo giną pod kołami samochodów.

Ratują żaby, które mogą zginąć pod kołami aut

W związku z występującym corocznie zjawiskiem migracji płazów na przełomie marca i kwietnia w okolicach Zalewu Zemborzyckiego, w pobliżu ul. Janowskiej i Lipskiej ustawione zostały specjalne płotki naprowadzające zwierzęta. Pod nimi umieszczone są wiaderka, do których wpadają wędrujące żaby.

„W Lublinie akcja przenoszenia żab potrwa kilka tygodni i uzależniona jest od pogody, zwłaszcza od temperatury i wilgotności powietrza. Kierowców przemieszczających się ulicami w rejonie Zalewu Zemborzyckiego, prosimy o zachowanie szczególnej uwagi i wzmożoną czujność” – mówi Blanka Rdest-Dudak, zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Od ubiegłego roku pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin monitorują natężenie migracji płazów i przenoszą żaby do pobliskiego zbiornika wodnego. Osoby chcące pomóc i wziąć udział w akcji ratowania żab muszą kontaktować się z Wydziałem Ochrony Środowiska pod numerem telefonu: 81 466 26 41.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.