Na przejściu z telefonem w ręku i na czerwonym świetle. Policyjny dron obserwował pieszych przy Zamku

Pieszy z telefonem w ręku przechodzi przez przejście na czerwonym świetle
Pieszy z telefonem w ręku przechodzi przez przejście na czerwonym świetle | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina przeprowadzili kolejne działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych, jak również osób poruszających się na hulajnogach czy rowerach. Do kontroli wykorzystywano drona, który obserwował skrzyżowania i rejony przejść dla pieszych z powietrza.

Policyjny dron obserwował pieszych w Lublinie

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej i wojewódzkiej w Lublinie przeprowadzili kolejne działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to przede wszystkim piesi, ale też kierujący rowerem, hulajnogą elektryczną, urządzeniem transportu osobistego (UTO), czy poruszający się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch.

Patrole policji były widoczne głównie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Mundurowi dokonywali pomiarów prędkości w rejonie przejść, zwracali uwagę na niebezpieczne zachowania. W działaniach wykorzystywany był również dron, który obserwował zachowania pieszych przy rondzie Dmowskiego przy Zamku.

Policjanci skontrolowali łącznie 222 uczestników ruchu drogowego oraz ujawnili 164 wykroczenia. Do najczęstszych przewinień ze strony kierowców należało przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Jednak większość wykroczeń popełnili piesi, bo aż 102.

„Z reguły niestosowali się oni do znaków drogowych, przechodząc przez jezdnię na czerwonym świetle, lub w miejscu niedozwolonym. Były też przypadki korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez przejście lub z innych urządzeń zajmujących uwagę” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci zapewniają, że to nie koniec podobnych akcji.

Nagranie

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A chłopaków stojących pod Nova i sprzedających papieroski też namierzali z drona ? Haha czy akurat wtedy kamera w dronie się popsuła.

  2. Tak a potem że kierowcy wina nie dostawał prędkości do panujących warunków na drodze 😂😂