Na początku czerwca zamkną most na ul. Żeglarskiej. Kierowców czekają dalekie objazdy

Autobus linii nr 1 na moście na ul. Żeglarskiej
Autobus linii nr 1 na moście na ul. Żeglarskiej | fot. Dominik Wąsik

Niebawem rozpocznie się remont mostu na ul. Żeglarskiej w Lublinie. Na czas prowadzonych robót, drogowcy wprowadzą czasową organizację ruchu. Zatwierdzony projekt dotyczy zmian zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym, w tym pojazdów komunikacji miejskiej.

Remont mostu na ul. Żeglarskiej

Prace przy przebudowie mostu w ciągu ul. Żeglarskiej ruszą w poniedziałek, 6 czerwca. Na czas rozbiórki i budowy nowego mostu będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu. W rejonie prowadzonych robót nastąpi wyłączenie z ruchu odcinka ul. Żeglarskiej. Objazd wyznaczono ul. Janowską. Dojazd do Zemborzyc możliwy będzie również ul. Zemborzycką, Osmolicką i dalej ul. Cienistą.

Na czas wykonywanych prac, konieczne jest także zamknięcie ścieżki dla rowerzystów, tym samym będą oni przejeżdżać przez węzeł przesiadkowy przy ul. Żeglarskiej lub przez kładki na Bystrzycy w kierunku ul. Romera lub ul. Nałkowskich i dalej przez ul. Żeglarską do al. Bryńskiego. Z kolei ruch pieszy będzie odbywał się po al. Bryńskiego, od strony ul. Zemborzyckiej lub ul. Krężnickiej.

Na objazdy skierowana będzie także komunikacja miejska. Zmiany tras dotyczą linii nr 1, 4, 15, 21, 25, 37, 40 i N1.

Linie nr 1, 15, 21, 37, 40 i N1:

– trasy skrócone do przystanku Zalewskiego 01 (z wyjątkiem kursów linii nr 15 skierowanych do Dąbrowy);
– brak obsługi przystanków: Żeglarska 01 i 02 oraz Tama NŻ 01;
– godziny kursowania na dotychczasowych odcinkach tras bez zmian.

Linia nr 25:

– trasa zmieniona poprowadzona objazdem: … – Krężnicka – Żeglarska (pętla) – Janowska – Nadbystrzycka – Krochmalna – Diamentowa – …;
– brak obsługi przystanków: Tama NŻ 01, Zalewskiego 01 i 02, Biskupa Fulmana 01 i 02, Wapowskiego 01 i 02, Romera 01 i 02, Os. Nałkowskich 01 i 02, Romera-kościół 01 i 02;
– modyfikacja godzin kursowania we wszystkie dni tygodnia w obu kierunkach.

Linia nr 4:

– zmiana godzin kursowania w dni powszednie w obu kierunkach (uwzględniająca wnioski pasażerów).

Co z dojazdem do ogródków działkowych przy ul. Żeglarskiej?

„Kwestia obsługi komunikacyjnej ogrodów działkowych na czas prowadzonej budowy jest jeszcze w trakcie analiz. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z przedstawicielami ogrodów w celu przedyskutowania wspólnie tej kwestii. Wówczas zapadną ostateczne rozstrzygnięcia” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zburzą, później postawią nowy

Nowy most w ciągu ul. Żeglarskiej powstanie w miejscu istniejącego, drogowcy najpierw rozbiorą stary most i w tym samym miejscu zbudują nowy obiekt. Nowy most będzie większy od obecnego. Jego długość wyniesie 50 m, a szerokość 19 m. Będzie to obiekt jednoprzęsłowy ze wzmocnieniem w formie podwieszenia. Połączenie obiektu z nasypem drogowym zaprojektowano za pomocą przyczółków żelbetowych.

Korekcie ulegnie także przebieg ścieżki rowerowej zlokalizowanej pod mostem, a koryto rzeki zostanie uregulowane. Przebudowa obejmie ponadto odcinek ul. Żeglarskiej, od nowo powstałego węzła, do skrzyżowania z ul. Nałkowskich.

Zakończenie robót budowlanych związanych z przebudową mostu wraz z rozbudową ulicy Żeglarskiej zakłada się na koniec 2022 roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.