Na mapach Lublina pojawiła się ulica Krzysztofa Żuka. Prezydent naszego miasta nie będzie zadowolony

Ulica Krzysztofa Żuka w Mapach Google
Ulica Krzysztofa Żuka w Mapach Google | Google Maps

Na mapie Lublina w Google Maps pojawiła się nowa ulica, która nosi nazwę „Krzysztofa Żuka”. Okazuje się, że nie jest to inicjatywa urzędników, tylko żart jednego z internautów.

Ulica Krzysztofa Żuka

Użytkownicy, którzy przeglądają mapy Google w poszukiwaniu konkretnych ulic, mogli się mocno zdziwić. Od kilku dni na mapie Lublina w Google Maps pojawiła się nowa ulica. „Krzysztofa Żuka” – taka nazwa ulicy pojawiła się w pobliżu budowanego Dworca Metropolitalnego, która łączy ze sobą ul. Gazową z Młyńską. Do tej pory w Google Maps nie widniało przy niej żadne oznaczenie.

W rzeczywistości taka nazwa ulicy nie istnieje, a samą inicjatywę należy traktować jako żart jednego z internautów. Każdy może to zrobić samemu. Zaznaczenie nowego miejsca jest dosyć proste i – jak podaje samo Google – wystarczy wyszukać adres i kliknąć „dodaj brakujące miejsce”. Tak też się stało w tym przypadku. Zmiany dokonał ktoś najprawdopodobniej w ramach żartu.

W tej sprawie poprosiliśmy lubelski ratusz o komentarz, czy mają wiedzę o tym incydencie i czy sprawa została już zgłoszona do Googla.

Pojawienie się w internecie takiej nazwy ulicy na mapie Lublina nie jest inicjatywą miasta w zakresie tworzenia nowych nazw ulic. Nie ma również odzwierciedlenia w składanych do Urzędu Miasta wnioskach dotyczących nadania nazwy ulicy – komentuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Ulica Krzysztofa Żuka w Mapach Google
Ulica Krzysztofa Żuka w Mapach Google | Google Maps

Przypomnijmy, że ostatnim czasie takich żartów na mapach Google było znacznie więcej. W styczniu 2022 r. ulica znajdująca się przy ul. Fantastycznej, w pobliżu skrzyżowania głównych ulic Jana Pawła II i Filaretów, została nazwana ul. Inflacji Morawieckiego. Kilka miesięcy później, w czerwcu 2022 r. przy ul. Glinianej ktoś nazwał ulicę imieniem „Polskiego Ładu”.

Powiązane: Internauci „docenili” rząd. Jednej z ulic w Lublinie nadali imię Polskiego Ładu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.