Na jedenaście dni zamkną przejazd pod wiaduktem na ul. Janowskiej

IMG 20190812 183724 resized 20191001 023156643
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od 12 do 22 listopada planowane jest zamknięcie ulicy Janowskiej w rejonie przebudowywanego wiaduktu kolejowego. W związku z tym kierowców czekają dość duże utrudnienia.

Obecnie przy moście kolejowym na ul. Janowskiej prowadzone są prace związane z wykonaniem nowej izolacji i powłoki antykorozyjnej konstrukcji obiektu. Od 12 do 22 listopada będą prowadzone prace przy rozbiórce żelbetonowej płyty obiektu, które wymagają zmian w organizacji ruchu” – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

W związku z tymi pracami przejazd samochodów i autobusów komunikacji miejskiej pod wiaduktem nie będzie możliwy. Dlatego na ulicy Janowskiej od 12 listopada od godz. 8:00 do 22 listopada do godz. 19:00 jezdnia i chodnik pod wiaduktem kolejowym zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu.

W tym czasie objazdy poprowadzone będą ulicami Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską. Wykonawcy deklarują, że w przypadku szybszego wykonania robót ulica zostanie otwarta dla ruchu wcześniej.

Po 22 listopada będą kontynuowane roboty przy właściwej organizacji ruchu. Prace przy modernizacji wiaduktu na ulicy Janowskiej potrwają do października przyszłego roku” – zapowiada Karol Jakubowski.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z planowanym od 12 listopada od godz. 8:00 do 22 listopada do godz. 19:00 zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Janowskiej w rejonie wiaduktu kolejowego, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza następujące objazdy dla pojazdów komunikacji miejskiej:

+ linia nr 8 w obu kierunkach: … – Krężnicka – Żeglarska – Nałkowskich – Romera – Diamentowa – Krochmalna – Nadbystrzycka – …

Dodatkowo w celu obsługi komunikacyjnej mieszkańców ul. Janowskiej w w/w dniach uruchomiona zostaje tymczasowa linia zastępcza nr 708 kursująca po trasie: Janowska – stacja pomp – Janowska – Żeglarska – Nałkowskich – Romera.

Wykonawca robót zastrzegł sobie możliwość wcześniejszego zakończenia prac. W takim przypadku linia nr 8 powróci na swoją trasę podstawową, a linia nr 708 zakończy kursowanie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.