Na al. Witosa ograniczono prędkość do 40 km/h. Wolniej też na innych ulicach

Ograniczenie prędkości na al. Witosa w Lublinie
Ograniczenie prędkości na al. Witosa w Lublinie | fot. czytelniczka Iwona

Stopniał śnieg a razem z nim asfalt. Wiele ulic w Lublinie zaczyna przypominać dziurawy ser szwajcarski. Utrudnienia spowodowane złą nawierzchnią spotkamy na wielu ulicach. Co robi ZDiM? Ustawia ograniczenia prędkości.

Ograniczenie prędkości na al. Witosa

Wraz z pojawieniem się ubytków na kilku ulicach ustawione zostało specjalne oznakowanie i ograniczenia prędkości. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie na odcinku al. Witosa od mostu na rzece Bystrzycy do zjazdu z łącznicy z ul. Grygowej wprowadził ograniczenie prędkości do 40 km/h. Powodem takiego ograniczenia są liczne ubytki w jezdni.

„Służby miejskie na bieżąco monitorują stan jezdni i w razie takiej potrzeby kierują na miejsce ekipy drogowe. Niestety, ze względu na pogodę, o tej porze roku można spodziewać się pojawienia kolejnych ubytków” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Jak zapewnia Zarząd Dróg i Mostów, w pierwszej kolejności naprawiane są ulice podstawowego układu komunikacyjnego oraz miejsca, gdzie ubytki są największe i mogą wpływać na komfort oraz bezpieczeństwo kierowców. W ostatnich dniach ekipy drogowców można było spotkać na ulicach:

Prusa, Jaczewskiego, Północna, Wiejska, Witosa, Wyzwolenia, Chemiczna, Kraśnicka, Parysa, Raszyńska, Wojciechowska, Sikorskiego, Daszyńskiego, Niepodległości, Dożynkowa, Kunickiego, Kasprowicza, Zorza, al. Warszawska, Gajowa, Sławinkowska, Willowa, Nałęczowska, Zbożowa, Janowska, Cienista, Prawiednicka, Romera, Diamentowa, Zemborzycka, Energetyków, Budowlana, Nadbystrzycka, Zana, Gliniana, Orkana, Zwycięska, Wileńska.

Dodatkowo, na części ulic wprowadzono ograniczenie prędkości.

Zmniejszona prędkość do 30 km/h obowiązuje na ulicach:

– ul. Szeligowskiego (odc. od al. Smorawińskiego do ul. Północnej),
– ul. Zemborzycka (odc. od ul. Diamentowej do ul. Lema),
– ul. Budowlana (odc. od ul. Smoluchowskiego do łuku poziomego przy stacji SIPMA),
– ul. Zorza (odc. od ul. Głuskiej do granicy miasta),
– ul. Kunickiego (odc. od ul. Dywizjonu 303 do ul. Głuskiej).

Natomiast ograniczenie do 40 km/h dotyczy ulic:

– al. Tysiąclecia (odc. od ul. Unii lubelskiej do ul. Działkowej) – w obu kierunkach,
– al. Witosa (odc. od mostu na rz. Bystrzycy do zjazdu z łącznicy z ul. Grygowej) – oba kierunki.

„Nie wykluczamy wprowadzenie ograniczenia prędkości również na innych ulicach. Decyzje w tym zakresie będą podejmowane na bieżąco w zależności od stanu danej drogi” – zaznacz Justyna Góźdź.

Tylko tegoroczne bieżące naprawy lubelskich ulic uszczupliły miejski budżet o 230 tys. zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.