Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na pokaz siewu konopi

konopie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Konopne sznury, worki i ubrania to tylko niektóre z przedmiotów, jakie można spotkać w Muzeum Wsi Lubelskiej. Jednak zanim uzyskano cenne włókno i nasiona na olej należało podjąć proces hodowli rośliny.

Pokaz siewu konopi w lubelskim skansenie 19.05.2021

W najbliższą środę, 18 maja, w lubelskim skansenie zaprezentowany zostanie początkowy etap uprawy konopi – wysiew nasion. Pokaz wysiewu konopi w Muzeum Wsi Lubelskiej rozpocznie się o godz. 12.00 na poletku niedaleko kuźni z Urzędowa w sektorze Wyżyna Lubelska.

„Prezentacja siewu konopi odbędzie się w lubelskim skansenie po raz pierwszy. Niebawem oczom zwiedzających ukażą się rośliny konopi, które niegdyś były elementem wiejskiego krajobrazu oraz źródłem jednego z podstawowych surowców” – mówi Dorota Miącz z Muzeum Wsi Lubelskiej.

Wydarzenie jest biletowane: 18 zł (normalny) i 9 zł (ulgowy).

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. O…
  Jakiegoś nowego prezesa (dealera) zatrudnili tam?
  Teraz tylko COVID, bimber, narkotyki i prostytucja…
  Oczywiście wszystko zalegalizowane ze 150% odpisem od dochodu
  😆
  Aż mnie w środku skręca jak patrzę…
  Ostatnio w jednej z większych niemieckich korporacji, która przebojem wdarła się do ekstraklasy z V wsiowej ligi wykupując udziały francuskiego SUEZA, która na starcie powoli traci rynek lubelski- zwolnienia grupowe nie dotknęły o dziwo młodych wilków… (czytaj: ćpunów).
  Może prezes, który podejmował decyzje był (jest) tam dealerem ⁉️