Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wspólnego świętowania Niedzieli Palmowej

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
fot. Materiał organizatora

W niedzielę, 24 marca, Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wspólnego świętowania Niedzieli Palmowej. Wydarzenie zainaugurują warsztaty plastyczne, nie zabraknie tradycyjnej procesji z palmami i nabożeństwa. Przygotowano również zwiedzanie skansenu poświęcone obrzędom i tradycjom wielkanocnym.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w szeregu aktywności:

Warsztaty – Tradycyjna palma lubelska, pracownia plastyczna w Szkole z Bobrownik

  • I grupa 9.15 – 10.15
  • II grupa 10.45 – 11.45

Warsztaty – Pisanki techniką woskową, pracownia w Hucie Dzierążyńskiej

  • I grupa 9.45-11.15
  • II grupa 13.00 – 14.30

Zapisy na warsztaty telefonicznie pod nr: 81 533 85 13 w. 20. Ilość uczestników w jednej grupie to 20 osób (decyduje kolejność zgłoszeń). Warsztaty dedykowane dla dorosłych oraz dzieci od 10 lat (wyłącznie z opiekunem). Koszt warsztatów to 35 zł od uczestnika.

Oprowadzanie tematyczne poświęcone tradycjom wielkanocnym

  • I grupa 9.15 – 10.15
  • II grupa 10.30 – 11.30
  • III grupa 13.30 – 14.30

Zapisy pod nr: 81 533 85 13 w. 20. Ilość uczestników w jednej grupie to 20 osób (decyduje kolejność zgłoszeń). Oprowadzanie w ramach biletu wstępu. Zbiórka w budynku recepcji.

grafika niedziela palmowa
fot. Materiał organizatora

Kulminacyjnym momentem tego dnia będzie Msza św. odprawiona o godz. 12.00 w XVII-wiecznym Kościele z Matczyna poprzedzona uroczystą procesją z palmami. Zachęcamy do przyniesienia palm i poświęcenia ich w lubelskim skansenie. Po Mszy św. Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL zaprasza do wspólnego śpiewania pieśni pasyjnych, zaś Zespół Śpiewaczy „Rola” z Motycza zaprasza do Ratusza z Głuska na warsztaty śpiewania tradycyjnych pieśni wielkopostnych.

W tym przedświątecznym czasie zachęcamy także do indywidualnego zwiedzania Muzeum, w niektórych obiektach przygotowano wystroje wielkanocne tj. Chałupie z Żukowa, Chałupie z Bukowej, Plebanii z Żeszczynki i Dworze z Żyrzyna. Odwiedzając odświętne ekspozycje, będzie można porównać stół zastawiony w plebanii i dworze ze skromną ławą w chłopskiej izbie.

Bilety: 30 zł/normalny, 20 zł/ulgowy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.