Muszla koncertowa kolejną zimę bez dachu

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

Mimo deklaracji nie udało się. Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim kolejną zimę będzie bez zadaszenia. Miasto nie ma wystarczających środków w budżecie.

Jeszcze w sierpniu pisaliśmy, że najpóźniej do końca listopada br. na muszli koncertowej zlokalizowanej w Ogrodzie Saskim pojawi się nowe zadaszenie. Pod koniec lipca ratusz ogłosił przetarg na realizację zadania, jakim jest nowy dach. Jednak do tej pory nie widać ani robotników, ani zadaszenia.

Jak się dowiedzieliśmy, przetarg został unieważniony. – Z uwagi na znaczą różnicę między kwotą zarezerwowaną na realizację zadania a wysokością jedynej oferty, która wpłynęła w ramach ogłoszonego przetargu, przetarg został unieważniony – informuje Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

Jedyna oferta, która wpłynęła w przetargu opiewała na łączną kwotę ponad 850 tys. zł, gdzie w budżecie miejskim na to zadanie przeznaczono blisko 760 tys. zł.

Zadaszenie dopiero w przyszłym roku?

– Przygotowujemy się do ogłoszenia nowego zamówienia w ramach budżetu na 2018 rok, wówczas poznamy również szczegóły zakresu prac – wyjaśnia Bobowska.

Nowe zadaszenie ma być wykonane z drewna i zostanie przykryte membraną z PCV. Prawdopodobnie kolejnym kosztem związanym z muszlą będzie wymiana drewnianego parkietu. Jest od narażony na warunki atmosferyczne – nie jest zabezpieczony.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.