Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim będzie miała nowy dach

muszla koncertowa ogród saski lublin
muszla koncertowa ogród saski lublin

Do grudnia ma się pojawić nowe zadaszenie nad muszlą koncertową w Ogrodzie Saskim.

Stare zadaszenie muszli koncertowej rozebrano, ponieważ było dziurawe. Woda z dachu lała się na scenę, na której występowali muzycy, którzy używali urządzeń pod napięciem, a to groziło porażeniem.

– Taka decyzja została podjęta ze względu na stan techniczny obiektu, przez wzgląd na bezpieczeństwo występujących tam artystów – informuje Barbara Szymańska z Centrum Kultury w Lublinie, zarządcy obiektu.

Z początkiem września 2016 r. miał rozpocząć się remont zadaszenia. Prace miały zostać ukończone z ostatnim dniem września. Lecz coś poszło nie tak, ponieważ do tej pory nie widać ani zadaszenia, ani ekipy budowlanej.

– Podczas prac rozbiórkowych w Muszli Koncertowej pojawiły się okoliczności, których na etapie przygotowania przetargu nie można było przewidzieć. Spowodowało to wstrzymanie prac – tłumaczy Szymańska.

Przypomnimy, że podczas sesji Rady Miasta na projekt i wykonanie remontu zostało przeznaczone 300 tys. zł., z czego 35 tys. zł z tej kwoty trafiło na dokumentację projektową. Przetarg wygrała firma Abastran.

Po roku miasto postanowiło wziąć się ponownie za tą sprawę. 21 lipca na stronie Urzędu Miasta Lublin pojawił się przetarg na przebudowę zadaszenia muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim.

Nowe zadaszenie będzie wykonane z drewna i zostanie przykryte membraną z PCV. Z opisu przetargu możemy wyczytać, że konstrukcja zadaszenia ma być gotowa najpóźniej do końca listopada tego roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.