MUP wprowadza usługę tłumacza języka migowego

Dzięki nowej usłudze osoby niesłyszące podczas załatwiania spraw w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie mają możliwość swobodnej komunikacji oraz gwarancję prawidłowego przekazu informacji przez pracownika Urzędu. Tłumacz on-line dostępny jest w godzinach pracy urzędu. Tłumaczenie rozmowy odbywa się w czasie rzeczywistym.

Usługa Tłumacza migowego on-line to profesjonalny system komunikacji niewerbalnej, który opiera się na bezpośrednim dostępie on-line do Contact Center poprzez dedykowane urządzenie peryferyjne i łącze internetowe.

Osoba niesłysząca lub niedosłysząca może zauważyć w MUP informacje graficzne kierujące do określonego miejsca, gdzie znajduje się stanowisko zdalnego tłumacza on-line. Pracownik dzięki specjalnemu urządzeniu łączy się z tłumaczem języka migowego, który w czasie rzeczywistym za pomocą wideokonferencji tłumaczy rozmowę między pracownikiem MUP, a interesantem. Dzięki temu, osoba niesłysząca przy wsparciu tłumacza on-line kompleksowo załatwia sprawę bez zbędnych nieporozumień. Nowe narzędzie zdecydowanie usprawnia i ułatwia komunikację pomiędzy klientem posługującym się językiem migowym, a pracownikiem Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Dzięki nowej usłudze nie ma konieczności składania w MUP wniosków o świadczenie usług tłumacza, nie trzeba także wcześniej powiadamiać urzędu o chęci skorzystania z tłumacza.

Tłumacz on-line w MUPfot. UM Lublin

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.