Mrożona pizza z Lidla wycofana ze sprzedaży. Wykryto w niej obecność alergenu

pizza na stole
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne, w którym poinformował o wycofaniu bezglutenowej pizzy mrożonej z Lidla. W jednej z partii produktu wykryto gluten. Spożycie pizzy może być szkodliwe dla osób uczulonych na ten alergen.

GIS ostrzega przed mrożoną pizzą

W wyniku działań prowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryto obecność substancji alergennej – glutenu, w produkcie oznaczonym jako produkt bezglutenowy. Gluten to substancja alergenna, spożycie produktu przez osoby uczulone na wyżej wymieniony alergen może wywołać reakcje alergiczne.

Szczegóły wycofanego produktu

Nazwa produktu: Vegan Stonebaked Pizza Margherita

Dystrybutor: Lidl Stiftung&Lidl Stiftung&Co. KG Stiftsbergstrase 1 DE-74167 Neckarsulm Niemcy

Numer partii: 19:36 2211A0610 10.03.2022

Data minimalnej trwałości: 10.03.2022

Firma Lidl Polska będąca dystrybutorem w/w produktu niezwłocznie po otrzymaniu informacji o stwierdzonej niezgodności wycofała przedmiotowy produkt z obrotu. Osoby z alergią lub nietolerancją glutenu nie powinny spożywać tego produktu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.