MPK Lublin. W przyszłym roku na ulice wyjedzie 15 nowych przegubowców

DSC03085
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

MPK Lublin podpisało w piątek umowę z konsorcjum Solaris Bus & Coach oraz Millennium Leasing na dostawę 15 przegubowych autobusów, które na ulice wyjadą w przyszłym roku.

– Zgodnie z umową, pierwsze pięć autobusów dotrze do Lublina najpóźniej do 6 lutego 2018 roku, natomiast pozostałe 10 sztuk maksymalnie do 26 lutego 2018 roku – informuje Weronika Opasiak, rzeczniczka prasowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie.

Autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, system monitoringu, elektroniczne wyświetlacze oraz tzw. ciepłe guziki, czyli otwierania konkretnych drzwi przez pasażera, gdy pojazd zatrzyma się na przystanku.

W 15 przegubowcach zostaną również zamontowane biletomaty, dające możliwość płacenia nie tylko gotówką, ale również kartą bankomatową. – W nowych autobusach mają być też porty USB do ładowania telefonu, czy tabletu oraz bramki do zliczania pasażerów – wylicza Weronika Opasiak z MPK Lublin.

Podpisana w piątek umowa przewiduje okres dzierżawy na okres 10 lat. – MPK Lublin zapłaci konsorcjum Solaris Bus & Coach S. A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o. ponad 31 mln zł – dodaje Opasiak. Otwarcie ofert odbyło się 4 sierpnia. Pierwotnie MPK Lublin miało do wydania 28 mln zł, ale ostatecznie kwota została podwyższona.

Na etapie analizy nadal jest pierwsza część tego przetargu, dotycząca dzierżawy 10 autobusów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.