Ważny temat? Prześlij newsa!

MPK Lublin podpisało umowy z dwoma podwykonawcami. Od 1 listopada na ulice Lublina wyjedzie więcej autobusów

Spotted Lublin

Od piątku, 1 listopada w Lublinie wejdą w życie zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Korekty są możliwe dzięki umowom podpisanym przez MPK Lublin z dwoma podwykonawcami, którzy przejmą część rozkładów od miejskiego przewoźnika. Lublin. Na ulice miasta wyjedzie więcej autobusów O tym, że MPK Lublin prowadzi rozmowy z podwykonawcą, informowaliśmy już 11 października »MPK […]

Autobusy stojące na przystanku

Autobusy stojące na przystanku | fot. DW

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Od piątku, 1 listopada w Lublinie wejdą w życie zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Korekty są możliwe dzięki umowom podpisanym przez MPK Lublin z dwoma podwykonawcami, którzy przejmą część rozkładów od miejskiego przewoźnika.

Lublin. Na ulice miasta wyjedzie więcej autobusów

O tym, że MPK Lublin prowadzi rozmowy z podwykonawcą, informowaliśmy już 11 października »MPK Lublin boryka się z brakami kadrowymi i prowadzi rozmowy z podwykonawcą. Ten rozpoczął już rekrutację – ile można zarobić?«. Już dziś wiemy, że rozmowy były prowadzone z kilkoma podwykonawcami. Miejski przewoźnik poinformował właśnie o podpisaniu umów z dwoma podwykonawcami, którzy od 1 listopada przejmą część rozkładów.

„Spółka MPK Lublin podpisała umowy na przejęcie części rozkładów z dwoma podwykonawcami – MJ Bus z Dąbrowy Górniczej oraz BP Tour. Podwykonawcy od 1 listopada przejmą w sumie 9 rozkładów w dzień powszedni, 9 w sobotę i 8 w niedzielę. Podwykonawcy będą realizować rozkłady pojazdami należącymi do MPK Lublin” – mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie.

Jak poinformowała spółka, od 18 listopada podwykonawcy przejmą kolejne rozkłady: 12 w dzień powszedni, 12 w sobotę i 11 w niedzielę. Podwykonawcy pojawią się na liniach nr: 3, 8, 13, 25, 39 i 42. Umowy będą obowiązywać do końca stycznia 2025 r. MPK na pytanie o wynegocjowane stawki z podwykonawcami powołuje się na tajemnicę handlową.

MPK w dalszym ciągu rekrutuje kolejnych kierowców w ramach własnej kampanii »MPK Lublin szuka kierowców. Spółka zafunduje Ci nawet kurs prawa jazdy kategorii D. Jakie są zarobki?«

„Od 1 sierpnia Spółka zatrudniła 29 wykwalifikowanych kierowców. Z kolei na bezpłatne szkolenia w zawodzie kierowca autobusu/trolejbusu, organizowane przez naszą Spółkę, zgłosiło się już 48 osób. Dwa kursy już trwają, a kolejny planujemy w najbliższych tygodniach. Liczymy, że z końcem roku, na początku 2025, pierwsi kierowcy zasilą naszą kadrę. Tym samym podjęte przez nas działania przynoszą pierwsze efekty, choć należy pamiętać, że jest to proces długofalowy” – informuje Weronika Opasiak.

Korekta rozkładów jazdy od 1 listopada

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował o planowanej korekcie rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, która zacznie obowiązywać od piątku, 1 listopada. Korekta jest możliwa dzięki pozyskaniu przez MPK Lublin podwykonawców.

„W odpowiedzi na wnioski pasażerów uruchomione zostaną dodatkowe kursy na wybranych liniach, nastąpią korekty odjazdów oraz zostanie zmieniony przydział taborowy. Ponadto, w uzgodnieniu z gminą Świdnik zmieni się trasa linii nr 5, a z uwagi na zakończenie sezonu, funkcjonowanie linii GAJ ulega zawieszeniu. W dalszym ciągu trwa analiza wniosków skierowanych do ZDiTM. Tym samym rozważane jest wprowadzenie kolejnych zmian w grudniu” – mówi Monika Fisz, rzecznik prasowy ZDiTM.

Dodatkowe kursy na wniosek pasażerów

Na prośbę pasażerów wprowadzono nowe kursy:

Korekty rozkładów na wniosek pasażerów

W odpowiedzi na sygnały pasażerów skorygowano rozkłady jazdy dla kilku linii:

Zmiana przydziału taboru

Na linii nr 153 w dni świąteczne zostaną wprowadzone trolejbusy przegubowe, co zwiększy pojemność pojazdów na tej trasie.

Zmiana trasy linii nr 5 w Świdniku

W porozumieniu z władzami gminy Świdnik dokonano modyfikacji trasy linii nr 5, która teraz będzie przebiegać przez ul. Nadleśną zamiast ul. Lotniczą. W związku z tym przystanki:

nie będą już obsługiwane. W zamian autobusy zatrzymają się na nowych przystankach:

Zakończenie sezonu

Na okres zimowy zawieszone zostaje kursowanie linii „GAJ”, a kursy linii nr 15 w soboty i dni świąteczne nie będą dojeżdżać do pętli Dąbrowa.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

3 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
5 miesięcy temu

Ciekawe czym będą jeździć jak nie ma kto naprawiać części z aliexpress bo jak by były orginalne to by to wszystko chodziło i się nie psuło to lepiej 20 razy wymienić zamiennik jak raz kupić orginał

Okoo
5 miesięcy temu

Robota na 3 miesiące? Kto na tyle pójdzie?

Darek
5 miesięcy temu

To bardzo dobrze,ponieważ uważam,że obecny rozkład jazdy MPK jest najgorszy od 20 lat.Często długo czeka się na przystanku na jakąkolwiek komunikację,a później przyjeżdża tzw.stado…7 na raz.Byłem świadkiem takiego zdarzenia,..autobusy i trolejbusy które na raz podjechały,nie mieściły się na przystanku,i zatamowały ruch samochodów.Nigdy wcześnie czegoś takiego nie widziałem….

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check