MPK Lublin: Autobusy nocne w Lublinie będą jeździć częściej

MPK Lublin: Autobusy nocne w Lublinie będą jeździć częściej - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Komunikacja miejska nocą | fot. Dominik Wąsik

Dwa razy częściej będą kursować w weekendy autobusy nocnych linii. Takie rozwiązanie wprowadza na razie na próbę, do końca roku.

Od nocy z 4 na 5 listopada nastąpi zwiększenie kursowania linii nocnych do pełnego zakładanego wymiaru czyli 4 dodatkowych kursów: 23.00, 00.00, 01.00 i 02.00, w dwie noce w tygodniu (z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę).

– Do końca roku traktujemy to rozwiązanie jako pilotażowe – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Będziemy obserwować zainteresowanie pasażerów dodatkowymi nocnymi kursami i wówczas po kompleksowej analizie zapisów monitoringu pod kątem napełnienia w okresie październik – grudzień, podejmiemy decyzję o kontynuacji tej zmiany w przyszłym roku.

Po „zagęszczeniu” kursów komunikacji nocnych liczba kilometrów zwiększy się o ok. 12,3 tys., a koszty poniesione dodatkowymi kursami zwiększą się o ok. 87 tys. zł.

Jeżeli nowy rozkład spodoba się pasażerom, zostanie utrzymany na stałe.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.