Może opóźnić się oddanie do użytku budowanego odcinka S19 Niedrzwica – Kraśnik

Odspajanie i kruszenie gruntów skalistych na budowanym odcinku S19 Niedrzwica - Kraśnik | fot. GDDKiA
Odspajanie i kruszenie gruntów skalistych na budowanym odcinku S19 Niedrzwica - Kraśnik | fot. GDDKiA

Wykonawca drogi ekspresowej S19 na odcinku między Niedrzwicą a Kraśnikiem poinformował o utrudnieniach przy realizacji zadania. Poprosił GDDKiA o przedłużenie terminu zakończenia prac.

Utrudnienia na budowanym odcinku S19 Niedrzwica – Kraśnik

Wykonawca odcinka S19 między Niedrzwicą a Kraśnikiem firma Mota-Engil Central Europe S.A. poprosiła Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o wydłużenie czasu realizacji kontraktu na tym odcinku. Przypomnijmy, że 20-kilometrowy odcinek miał być oddany do użytku w listopadzie tego roku.

Powodem przesunięcia terminu zakończenia prac są trudniejsze warunki geologiczne. Firma napotkała na budowanym odcinku na grunt kamienisty i skalisty, dlatego zaszła konieczność zmiany technologii wykonania robót.

Decyzja jeszcze nie zapadła. GDDKiA analizuje przesłane materiały, na podstawie których wyda w najbliższym czasie decyzję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.