Motolotniarz spadł w trakcie lotu. Ranny pilot trafił do szpitala

Motolotniarz spadł w trakcie lotu. Ranny pilot trafił do szpitala - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Motolotnia, którą leciał 66-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, rozbiła się na terenie lasu w miejscowości Wólka Plebańska. Mężczyzna w wyniku upadku doznał ogólnych potłuczeń i złamał nogę.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj późnym popołudniem. Świadkowie, którzy jako pierwsi znaleźli rozbitą motolotnię, pomogli wydostać się z niej rannemu pilotowi. Sytuacja była o tyle groźna, że na mężczyznę wylewało się paliwo z rozszczelnionego zbiornika. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Doznał ogólnych potłuczeń i złamania jednej kończyny.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że lot motolotniarza trwał kilka minut. W pewnym momencie maszyna zaczęła wpadać w drgania, a jej silnik pracować nierównomiernie. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru lotu, w końcu stracił nad nią panowanie i spadł  na ziemię.

Policjanci ustalili, że motolotniarz był trzeźwy. Posiada również kwalifikacje w zakresie lotów. Policjanci wyjaśnią w toku dochodzenia, czy do wypadku przyczyniła się awaria sprzętu, czy błąd pilota.

(fot. garnek.pl)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.