Motocykliści mogą jeździć po buspasach, ale nie wszystkich. Wyjątek stanowi arteria o największym w mieście ruchu

Buspas na al. Tysiąclecia w Lublinie
Buspas na al. Tysiąclecia w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Lublin w lipcu 2021 r. dołączył do grona dużych miast, w których motocykliści mogą korzystać z buspasów. Dla miłośników jednośladów nie są jednak udostępnione wszystkie buspasy.

Motocyklem po buspasie

„Jako że rozpoczął się sezon motocyklowy, to prosiłbym o odświeżenie informacji, po których buspasach w Lublinie motocykliści mogą się poruszać, bo na forach aktualnie są spory na ten temat. Sam do końca nie jestem pewny tego tematu” – pisze czytelnik Paweł.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami i organizacją ruchu, aktualnie po wszystkich buspasach mogą się poruszać: pojazdy komunikacji miejskiej, pojazdy elektryczne typu BEV, taksówki oraz pojazdy uprzywilejowane.

Dodatkowo także motocykliści, nieoznakowane i oznakowane pojazdy Policji oraz oznakowane Straży Miejskiej. Zmiany dla tej ostatniej grupy użytkowników (motocykliści, nieoznakowane i oznakowane pojazdy Policji oraz oznakowane Straży Miejskiej) weszły w życie w Lublinie od połowy lipca 2021 r.

„Wyjątek jedynie stanowi fragment al. Tysiąclecia, tam na odcinku od ronda Dmowskiego do hali Nova, funkcjonuje śluza jedynie dla pojazdów transportu zbiorowego” – przypomina Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zobacz także: Buspas na Męczenników Majdanka dla wszystkich kierowców? Radny prosi, a urzędnicy twierdzą, że mają związane ręce

W Lublinie jest ponad 10 km dróg, na których funkcjonują buspasy. A znajdują się one na:

  • ul. Grygowej,
  • ul. Fabrycznej,
  • ul. Lubelskiego Lipca ’80,
  • ul. Muzycznej,
  • ul. Droga Męczenników Majdanka,
  • Al. Racławickich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.