Most na Bystrzycy. Mieszkańcy zdecydują jaki będzie miał kolor

most muzyczna1
Propozycje kolorystyczna dla nowego mostu nad Bystrzycą

Czerwony, granatowy czy szary? To od mieszkańców Lublina będzie zależało, jaki kolor będzie miał nowy most na Bystrzycy, budowany w ciągu ul. Muzycznej.

Pierwotnie projektant proponował kolor żółto-niebieski, jednak takie rozwiązanie wzbudziło wątpliwości mieszkańców. Dlatego Miasto zwróciło się do Rady Kultury Przestrzeni o zaproponowanie innych opcji kolorystycznych.

Pod ocenę mieszkańców trafiają 3 propozycję Rady Kultury Przestrzeni, w których most ma kolor naturalnego betonu, a elementy stalowe: czerwone, granatowe lub szare.

Miasto czeka na opinie do końca lutego, a zgłaszać je można na adres [email protected]. Rada Kultury Przestrzeni rekomenduje wybór wariantu pierwszego, czyli mostu w kolorze naturalnego betonu z czerwonymi elementami stalowymi.

Budowa ul. Muzycznej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Aktualnie prowadzone prace polegają na stabilizacji gruntu, po którym pobiegnie droga. Na placu budowy znajdują się 3 palownice, a każda z nich przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jest w stanie „wbijać” 120 betonowych pali dziennie. W tym momencie wykonanych zostało blisko 2000 pali z 7400 wszystkich przewidzianych w ramach tego etapu prac.

Ten etap zadania powinien zakończyć się do końca lutego. Wtedy rozpoczną się roboty mostowe. Nawet w marcu może rozpocząć się wzmacnianie terenu w miejscach, gdzie później oprze się konstrukcja mostu. Zaczną się też prace przy kanalizacji deszczowej od rzeki w kierunku ul. Narutowicza. Kanalizacja ta będzie odwadniała rejon skrzyżowania z ul. Nadbystrzycką i ul. Głęboką. Wtedy też będą zaczynać się prace związane z przebudową gazociągów i wodociągu.

W przyszłości ul. Muzyczna będzie obsługiwała Dworzec Metropolitalny, a wcześniej skorzystają z niej m.in. kibice Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Będzie miała 757 m długości i zaczynać się na przedłużeniu ul. Stadionowej w rejonie Areny Lublin, by z drugiej strony połączyć się ze skrzyżowaniem ul. Narutowicza, ul. Nadbystrzyckiej i ul. Głębokiej, które  także przejdzie modernizację. W ramach inwestycji powstanie nowy most na Bystrzycy. Będzie to ulica jednojezdniowa, z czterema pasami ruchu, z których dwa skrajne będą przeznaczone dla transportu zbiorowego.

Wartość inwestycji to blisko 42 mln zł. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: PRD Lubartów i Intop Tarnobrzeg.

A Waszym zdaniem jakim kolor jest najtrafniejszy?

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pytam się sama siebie i wszystkich dokoła, jak oni wynajdują Twórców takich wizualizacji?

  2. „most ma kolor naturalnego betonu, a elementy stalowe: czerwone, granatowe lub szare” – gdzie?? Ja widzę tylko biel + elementy stalowe. Co o za wizualizacja, która nie wizualizuje tego jak to będzie faktycznie wyglądało?!
    Granatowy z białym wygląda super, ale może z tym naturalnym betonem już tak nie będzie?

  3. Jak dla mnie to powinien być zielony wtedy pasował by do otoczenia ☺ także proszę wziąć to pod uwagę
    Pozdrawiam

  4. Ale ubaw ,władze pytają jaki ma mieć kolor ,ale nie pytali czy uważają ,że taki duży most jest tam miastu potrzebny.Nie pytali gdy jakiś idiota postanowił zrobić ze Śródmieścia miejscem do przemieszczania się ogromnej ilości samochodów i miejscem ich garażowania.W Śródmieściu Lublina nie ma miejsca dla ludzi ,przemykają się jakby wstydliwie by nie przeszkadzać przemieszczać się i garażować coraz większej ilości w większości starych i śmierdzących samochodów.