Most Kultury w Lublinie. Rozebrano górną kondygnację kontenera baru

IMG 20180717 084215
Kontener na Moście Kultury stanął bez zezwolenia | fot. Dominik Wąsik

We wtorek usunięto górną kondygnację kontenerowca, który od maja stoi na Moście Kultury. Konstrukcja letniego baru nie wszystkim się podobała.

Mowa tu o Moście Kultury – letnim projekcie Centrum Kultury, który nieprzerwanie od 2013 roku jest realizowany na moście Lutosławskiego, będącym przedłużeniem ul. Zamojskiej.

W latach wcześniejszych obiekt był złożony z niewielkiego ogródka kawiarnianego złożonego z przyczepy (jako baru), stolików z krzesełkami i niewielką sceną. W tym roku CK postanowiło nieco zmienić projekt tego miejsca i w miejscu małej przyczepy stanął dwupiętrowy kontenerowiec.

– To samowolka. Nikt z nami nie uzgadniał wyglądu obiektu – mówi Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków. Konserwator nakazał zmiany. CK zostało zmuszone do usunięcia górnej kondygnacji oraz największej reklamy wielkoformatowej.

– Zostanie usunięta największa reklama wielkoformatowa. Pozostałe reklamy w znacznej części zostaną przearanżowane, a obiekt gastronomiczny przeorganizowany z wykorzystaniem roślin – czytamy w oświadczeniu Centrum Kultury.

Odpowiednie kroki podjął również Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie. Cofnął decyzję o zajęciu pasa drogowego, na którym jest zlokalizowany Most Kultury. Bez tego zezwolenia MK nie będzie mógł funkcjonować w tym miejscu.

– Nie zgadzamy się z decyzją Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie uchylającą pozwolenie na zajęcie pasa drogowego drogi powiatowej ulicy Zamojskiej, tym samym mogącą skutkować całkowitym przerwaniem realizacji projektu kulturalnego. Złożyliśmy stosowne odwołanie od tej decyzji – czytamy w oświadczeniu CK.

I tak we wtorek usunięto górną część kontenerowca i reklamę. Most Kultury w takiej formie będzie funkcjonował do 3 września.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W głowach wam się porobiło przez to zarabianie na piwie po 9zł za bbutelkę. Bardzo dobrze zamknąć to całkowicie. Przeszkadzają ludziom spać po nocach bo muzyka jest głośno. A piwo mozba sobie kupić w sklepie razy trzy za to jedno.

  2. ale to byla jest zajebista miejscowka na pietrze sie wygodnie siedzialo , jak komus nie odpowoada widok i cena piwa niech idzie do biedry obok i na walach wypije