Szanty przy ognisku, kajaki i śniadanie na trawie. MOSiR zaprasza na Majówkę nad Zalewem Zemborzyckim

ognisko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” zaprasza wszystkich mieszkańców Lublina na wspólne spędzenie majówki nad Zalewem Zemborzyckim. Sprawdź, jakie atrakcje zaplanowano.

Chcemy połączyć możliwość aktywnego spędzania czasu z czerpaniem przyjemności z kontaktu z naturą. Połączymy różne formy aktywności fizycznej: kajaki czy fitness z relaksem: śniadaniami na trawie, ogniskami, grillowaniem i śpiewaniem szant” – zapowiada Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca”.

Organizatorzy chcą wykorzystać unikatowe otoczenie Zalewu Zemborzyckiego, czerpiąc z przyrody inspirację i spokój. – „Zachęcimy do odkrywania nowych form spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, i to nie wyjeżdżając z miasta” – mówi Bednarczyk.

Majówka nad Zalewem Zemborzyckim

*12 maja – szanty przy ognisku – koncert Szantymen (teren eventowy ośrodka Słoneczny Wrotków)

W niedzielę 12 maja do wspólnej zabawy przy najpopularniejszych morskich pieśniach zaprosi znany lubelski zespół Szantymen. Zostanie rozpalone ogromne ognisko, które zapewni odpowiedni klimat, ale które posłuży także do usmażenia kiełbasek. Należy przyjść z własnym prowiantem.

*18 maja – kajaki i wspólne grillowanie (spływ Bystrzycą od Prawiednik do Słonecznego Wrotkowa, grillowanie: teren eventowy ośrodka Słoneczny Wrotków)

W sobotę 18 maja organizatorzy zapraszają na spływ kajakowy najpiękniejszym, dzikim odcinkiem Bystrzycy: od Prawiednik przez Zalew Zemborzycki do wypożyczalni sprzętu obok Słonecznego Wrotkowa. Po zakończonym spływie na jego uczestników oraz wszystkich odwiedzających tego dnia Zalew Zemborzycki będzie czekało wspólne grillowanie. Należy przyjść z własnymi grillami, kocami i przysmakami na ruszt.

Ważne! Informacja o zapisach na spływ pojawi się na profilu ośrodka na portalu Facebook.

*19 i 26 maja – śniadania na trawie (teren pomiędzy ośrodkiem Słoneczny Wrotków i wyciągiem nart wodnych)

W dwa niedzielne przedpołudnia organizatorzy zapraszają na śniadania na trawie nad brzegiem Zalewu Zemborzyckiego. Dla wszystkich uczestników zostaną zapewnione leżaki, stoły, ławki. Oczywiście nie zabraknie śniadaniowej oferty gastronomicznej od partnerów Majówki – będzie kawa, chrupiące pieczywo, sery czy owoce. Warto także samemu spakować śniadaniowy koszyk i zabrać koc.

*25 maja – maraton fitness (teren eventowy ośrodka Słoneczny Wrotków)

Na koniec majówki organizatorzy pomogą spalić wszystkie kalorie zgromadzone w czasie majowego grillowania i biesiadowania. Najlepsi lubelscy trenerzy i instruktorzy zaproszą do wspólnych ćwiczeń, których program będzie dostosowany do możliwości wszystkich uczestników: będą intensywne zajęcia dla amatorów dużego wysiłku fizycznego, ale także lekki rozruch dla „mniej wysportowanych”.

Czytaj także: Gdzie i jak grillować w Lublinie, żeby nie dostać mandatu? INFORMATOR

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.