Morsy z Lublina długo na to czekały! W kolejnym sezonie będą mogli zostawić tu swoje rzeczy

Wiata dla morsów nad Zalewem Zemborzyckim
Wiata dla morsów nad Zalewem Zemborzyckim | fot. Dominik Wąsik

Trwa budowa wiaty, która posłuży miłośnikom morsowania przy tamie Zalewu Zemborzyckiego jako przebieralnia i przechowalnia rzeczy. Z nowego obiektu morsy skorzystają w kolejnym sezonie.

Wiata dla morsów nad Zalewem Zemborzyckim

O planowanej budowie wiaty dla morsów w rejonie tamy przy Zalewie Zemborzyckim pisaliśmy już w maju 2023 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji miał problem ze znalezieniem wykonawcy, który podjąłby się tego zadania. Dopiero trzecie postępowanie pozwoliło na wyłonienie firmy. Przetarg wygrał przedsiębiorca z podlubelskiego Jastkowa. Wycenił on swoje prace na 288 886,41 zł netto.

Wiata dla morsów powstaje na skarpie, nieopodal tamy nad Zalewem Zemborzyckim. Budowa jest już w zaawansowanym etapie. Jak wyjaśnia Aleksandra Romańska, rzecznik prasowy MOSiR, zaawansowanie robót szacuje się na 75 proc. – „Według planu i przy sprzyjających warunkach pogodowych, budowa powinna zostać ukończona do 15 marca 2024 r.” – mówi Romańska.

O budowę wiaty starał się Lubelski Klub Morsów
O budowę wiaty starał się Lubelski Klub Morsów | fot. Dominik Wąsik

Wiata będzie służyła przede wszystkim członkom Lubelskiego Klubu Morsów. To właśnie złożony przez nich projekt w Budżecie Obywatelskim uzyskał blisko 900 głosów. Na realizację budowy wiaty przy Zalewie Zemborzyckim zarezerwowano kwotę 350 tys. zł brutto. To w niej osoby morsujące będą mogły się przebrać i zostawić swoje rzeczy na czas zimnej kąpieli.

„Wiata wyposażona będzie w drewniany stół, a przy ścianach umieszczone będą ławki. Będą także wieszaki na ubrania. Przy wiacie usytuowane będą kosze na śmieci, a użytkownicy wiaty zabezpieczeni będą barierkami od strony skarpy” – informuje Aleksandra Romańska.

Z wiaty lubelskie morsy skorzystają w kolejnym sezonie zimowym 2024/2025. Obiekt po zakończonej budowie musi jeszcze przejść odbiory.

Wiata dla morsów przy tamie Zalewu Zemborzyckiego
Wiata dla morsów przy tamie Zalewu Zemborzyckiego | fot. Dominik Wąsik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czy wiata będzie zamykana po okresie morsowania? Już widzę, jak młodzież będzie tam imprezować…

  2. Ja tu widzę idealną noclegownię dla bezdomnych. Ogrzewanie też będzie zatem stawiam na to że ten budynek spłonie…