Montują nowe biletomaty, ale urządzenia nie będą jeszcze działać

Nowe stacjonarne biletomaty Lubika
Nowe stacjonarne biletomaty Lubika | fot. ZTM Lublin

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie rozpoczął montaż nowych biletomatów. Nowe urządzenia pojawią się w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na przystankach.

Nowe biletomaty w Lublinie

W ramach nowego systemu biletu elektronicznego Lubika, który ma zostać uruchomiony w Lublinie od 1 października, udostępnionych zostanie 55 sztuk stacjonarnych biletomatów, 50 mobilnych automatów biletowych w pojazdach komunikacji miejskiej oraz 400 kasowników EMV.

Kasowniki EMV, które będą akceptowały płatności zbliżeniowe, montowane są już w autobusach i trolejbusach. Wyróżniają się zielonym kolorem (dotychczasowe kasowniki są w kolorze żółtym) i „Lubikowym” interfejsem. Dotychczas zamontowano już blisko 250 kasowników EMV.

„Obecnie zamontowano już wszystkie biletomaty mobilne, które stanowią uzupełnienie w pojazdach, które do tej pory nie miały takich urządzeń na wyposażeniu” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

We wtorek posadowiono pierwsze automaty stacjonarne na terenie Lublina. Biletomaty nie posiadają jeszcze oklejenia zgodnego z brandingiem systemu Lubika.

Zarówno automaty mobilne jak i stacjonarne na etapie przejściowym będą posiadać docelowe ekrany, ale ich funkcjonalność zostanie uruchomiona dopiero w momencie wdrożenia nowego systemu, czyli 1 października.

ZOBACZ TAKŻE: Od października nowy system biletowy Lubika. Najważniejsze zmiany dla pasażerów

„Pasażerowie, do czasu uruchomienia systemu, nie będą mieli możliwości zakupu biletów w nowych urządzeniach” – informuje Monika Fisz.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.