Rozpoczynają montaż Masztu Niepodległości w Lublinie. Pierwsze elementy już w drodze

maszt niepodległości lublin Sławomir Kłak
Próbny montaż Masztu Niepodległości | fot. Sławomir Kłak

Dzisiejszej nocy do Lublina przyjedzie pierwszy z trzech transportów elementów Masztu Niepodległości. Konstrukcja stanie na rondzie Dmowskiego.

W pierwszej kolejności przewiezione zostaną dwie główne części korpusu masztu – każda o długości 13 m oraz średnicy od 60 do 70 cm i od 70 do 90 cm, jak również jeden z łuków podtrzymujących maszt o średnicy 80 cm. Do Lublina dotrze też dźwig, który będzie wykorzystany podczas prac montażowych.

– „W związku z tym specjalnym transportem ok. godz. 21.00-22.00 zamknięty będzie jeden pas ruchu w ciągu drogi krajowej nr 17 na odcinku od wjazdu do Lublina do ronda Dmowskiego” – mówi Michał Mulawa, rzecznik prasowy budowy Masztu Niepodległości w Lublinie.

Kolejny transport zaplanowany jest w nocy z 1 na 2 listopada. Dostarczone zostaną wówczas dwa kolejne łuki podporowe, w tym jeden połączony z tzw. rozetą spajającą wszystkie elementy masztu.

Ostateczny montaż masztu zaplanowano na 2 listopada, o ile pozwolą na to warunki pogodowe. Maszt Niepodległości zostanie poświęcony 11 listopada.

Koszt budowy masztu wyniesie 676 tys. zł i będzie pokryty przez trzech sponsorów, największe spółki z regionu: Zakłady Azotowe Puławy, Lubelski Węgiel Bogdanka i PGE Dystrybucja.

Czytaj także: W Lublinie powstanie 35-metrowy Maszt Niepodległości. Stanie w centrum miasta

maszt niepodległości
Tak ma wyglądać Maszt Niepodległości w Lublinie | fot. mat. prasowe

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.