Modernizacja Placu Litewskiego. Miasto ogłasza przetarg na wykonawcę przebudowy [WIZUALIZACJE]

plac litewski modernizacja

W tym roku ma zostać wyłoniony wykonawca, który będzie odpowiedzialny za modernizację Placu Litewskiego. Ma to być jednym z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Lublinie. Pierwsze pracę przy budowie infrastruktury rozpoczną się już wiosną przyszłego roku. Zakończenie prac planuje się na wiosnę 2017 roku.

Nazwy firm, które zdecydują się na start w przetargu poznamy w listopadzie . Miasto chce rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę modernizacji placu jeszcze w tym roku.

– Centrum miasta zmieni się diametralnie. Budujemy nową jakość przestrzeni, która będzie stanowić wizytówkę Lublina. Przebudowa Placu Litewskiego będzie realizowana w ramach projektu pn. Rewitalizacja części Śródmieścia miasta Lublin, który jest jednym z projektów przewidzianych do dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Plac Litewski to jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Lublinie, dlatego zależy nam, by wszystkie prace zakończyć przez latem 2017 i oddać plac do dyspozycji mieszkańców w jubileuszowym roku 700- lecia miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

W ramach modernizacji uporządkowana zostanie przestrzeń publiczna Placu Litewskiego o powierzchni ok 35 000 m2. Zmodernizowany Plac Litewski zostanie podzielony na przestrzeń rekreacyjną oraz reprezentacyjną – wyznaczoną przez pomniki: Unii Lubelskiej, Konstytucji 3-go Maja, Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wykonany zostanie nowy zespół fontann, składający się z fontanny centralnej, spiralnej oraz siedmiu fontann linearnych, z efektami dźwiękowymi, świetlnymi i multimedialnymi.

Tereny zielone Placu zostaną odświeżone, pojawią się nowe drzewa i krzewy, których pokrój zostanie wyeksponowany przez iluminację. W ramach przebudowy Placu Litewskiego ulica Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Kołłątaja zostanie przekształcona w reprezentacyjny deptak, układ ścieżek Placu zostanie uporządkowany, pojawią się także nowe elementy małej architektury – m. in. ławki i siedziska-leżaki.

Powstanie nowa podziemna toaleta miejska, a sieć wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz linie energetyczne i oświetlenia terenu zostaną zmodernizowane. Inwestycja ma kosztować ok. 60 mln zł.

A Wam jak podoba się plan zagospodarowania Placu Litewskiego? Zachęcamy do wyrażania opinii w komentarzach.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Plac zamkowy w w kształcie oka, litewski też? Ogólnie ładnie i schludnie 🙂 Ech…

  2. Jasne, przedłużenie Deptaka na pewno wyjdzie na dobre ruchowi drogowemu i nie wpłynie na korki w mieście…