Modernizacja i elektryfikacja linii Lublin – Stalowa Wola za 350 mln zł

Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Linia kolejowa Lublin-Stalowa Wola Rozwadów zostanie zmodernizowana. PKP PLK ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych ponad 100-kilometrowej linii kolejowej. Wartość przedsięwzięcia jest szacowana na ok. 350 mln zł.

Linia nr 68 ze Stalowej Woli do Lublina jest w większości niezelektryfikowana i jednotorowa. Za 350 milionów złotych PKP PLK planuje m.in. budowę sieci trakcyjnej, remont torów, montaż nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem, modernizacje skrzyżowań kolejowo-drogowych.

2059016Przebudowane zostaną mosty i wiadukty, perony na stacjach oraz powstaną nowe przystanki w Charzewicach i Zaklikowie. Wszystkie te prace pozwolą na krótsze i bardziej atrakcyjne połączenia pasażerskie i rozwój transportu towarowego. Nie będzie konieczności zmiany lokomotyw elektrycznych na spalinowe. Pociągi będą mogły jeździć szybciej, odcinkami z prędkością 120 km/godz.

Modernizacja linii kolejowej Lublin-Stalowa Wola Rozwadów będzie finansowana z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Dzięki temu uruchomiona ma być magistrala kolejowa łącząca Rzeszów, Stalową Wolę, Lublin, Białystok i Olsztyn. Szacunkowa wartość zadania to 350 mln zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.