Mocne uderzenie w narkobiznes. Grupa producentów i handlarzy ekstazy rozbita (wideo)

Łącznie 50 kg marihuany, blisko 130 kg amfetaminy i co najmniej 220 tys. tabletek ekstazy wprowadziła do obrotu zorganizowana grupa przestępcza rozbita na Śląsku przez policjantów lubelskiego CBŚP.

 

Policjanci lubelskiego CBŚP ustalili, że w województwie śląskim ma miejsce handel dużą ilością narkotyków. W wyniku kilkumiesięcznej pracy ustalili, że za cały proceder jest odpowiedzialna zorganizowana grupa przestępcza, która nie tylko handluje narkotykami, ale również sama je wytwarza. Komponenty niezbędne do ich produkcji były przemycane z zagranicy.

 

– Według ustaleń policjantów, od czerwca do grudnia 2016 roku, dilerzy mogli rozprowadzić ponad 50 kg marihuany, prawie 130 kg amfetaminy i ponad 220 tys. tabletek ekstazy. Kwota zarobiona na tym procederze sięga ponad 4 mln złotych – mówi Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

 

Podczas zatrzymań członków grupy, policjantów lubelskiego CBŚP wspierali funkcjonariusze z katowickiego zarządu Biura, a także antyterroryści ze Śląska.

 

– Kilka policyjnych ekip w tym samym czasie zajęło pozycję pod wyznaczonymi adresami, oczekując na pojawienie się handlarzy. Zatrzymania się udały, miały charakter dynamiczny, co pozwoliło zaskoczyć dilerów, którzy nie spodziewali się spotkania z policjantami – dodaje Hamelusz. Jeden z mężczyzn salwował się ucieczką, która zakończyła się po oddaniu strzału ostrzegawczego przez jednego z funkcjonariuszy.

 

 

Prokurator Okręgowy w Gliwicach przedstawił mężczyznom zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcją i handlem znaczną ilością narkotyków. Dwóch zatrzymanych odpowie dodatkowo za kierowanie grupą, a jeden z nich za próbę wprowadzenia do obrotu fałszywych euro. Wszyscy handlarze zostali tymczasowo aresztowani.

 

WideoWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.