Mocne uderzenie w narkobiznes. Grupa producentów i handlarzy ekstazy rozbita (wideo)

3 234568

Łącznie 50 kg marihuany, blisko 130 kg amfetaminy i co najmniej 220 tys. tabletek ekstazy wprowadziła do obrotu zorganizowana grupa przestępcza rozbita na Śląsku przez policjantów lubelskiego CBŚP.

 

Policjanci lubelskiego CBŚP ustalili, że w województwie śląskim ma miejsce handel dużą ilością narkotyków. W wyniku kilkumiesięcznej pracy ustalili, że za cały proceder jest odpowiedzialna zorganizowana grupa przestępcza, która nie tylko handluje narkotykami, ale również sama je wytwarza. Komponenty niezbędne do ich produkcji były przemycane z zagranicy.

 

– Według ustaleń policjantów, od czerwca do grudnia 2016 roku, dilerzy mogli rozprowadzić ponad 50 kg marihuany, prawie 130 kg amfetaminy i ponad 220 tys. tabletek ekstazy. Kwota zarobiona na tym procederze sięga ponad 4 mln złotych – mówi Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

 

Podczas zatrzymań członków grupy, policjantów lubelskiego CBŚP wspierali funkcjonariusze z katowickiego zarządu Biura, a także antyterroryści ze Śląska.

 

– Kilka policyjnych ekip w tym samym czasie zajęło pozycję pod wyznaczonymi adresami, oczekując na pojawienie się handlarzy. Zatrzymania się udały, miały charakter dynamiczny, co pozwoliło zaskoczyć dilerów, którzy nie spodziewali się spotkania z policjantami – dodaje Hamelusz. Jeden z mężczyzn salwował się ucieczką, która zakończyła się po oddaniu strzału ostrzegawczego przez jednego z funkcjonariuszy.

 

 

Prokurator Okręgowy w Gliwicach przedstawił mężczyznom zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcją i handlem znaczną ilością narkotyków. Dwóch zatrzymanych odpowie dodatkowo za kierowanie grupą, a jeden z nich za próbę wprowadzenia do obrotu fałszywych euro. Wszyscy handlarze zostali tymczasowo aresztowani.

 

Wideo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.