Mniej lotów z lubelskiego lotniska. Ryanair tnie połączenia. Lublin straci ważne połączenie

Pasażerowie wchodzący do samolotu Ryanair na płycie lotniska w Świdniku
Pasażerowie wchodzący do samolotu Ryanair na płycie lotniska w Świdniku | fot. Krzysztof Wiśniewski / Port Lotniczy Lublin

Przewoźnik, podjął decyzję o zmniejszeniu liczby połączeń do Dublina. Chodzi o takie miasta jak Lublin i Szczecin. Teraz loty będą odbywać się rzadziej, a zmian ma być jeszcze więcej

Dublin odchudzony z połączeń lotniczych

Sezon zimowy w liniach lotniczych skutkuje prawie zawsze jakimiś cięciami. Związane jest to z faktem sezonowości danego kierunku. O ile takich lotów ubywa, o tyle wycinanie połączeń regularnych może już niepokoić.

Analiza systemu rezerwacyjnego przewoźnika, której dokonał „Fly4Free” wykazała, że Ryanair wstrzyma realizację rejsów ze Szczecina i Lublina do Dublina. Do tej pory z Portu Lotniczego Lublin w Świdniku do stolicy Irlandii lataliśmy dwa razy w tygodniu. Po 26 października sytuacja ulegnie zmianie. Kierunek zniknie z oferty Ryanair. Na razie nie wiadomo na jak długo.

Mniej połączeń do Dublina odnotują także inne miasta. Z Gdańska polecimy (trzy razy w tygodniu to o jeden mniej niż dotychczas). Poznań zostanie (ograniczony z obecnie pięciu lotów tygodniowo do dwóch). Przybędzie natomiast rejsów z Wrocławia (z trzech do siedmiu).

samolot na niebie Antonow An-225 Mrija
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Bez zmian liczby połączeń do Irlandii

Bez zmian dla miast Bydgoszczy, Katowice, Łódź i Rzeszów. Te lotniska zachowają po dwa połączenia w tygodniu. Kraków i Modlin, to aż siedem połączeń tygodniowo.

Inne kierunki lotów realizowanych przez Ryanair w Świdniku

Ryainair chętnie lata w inne miejsca ze Świdnika (lotnisko Lublin). Aktywne połączenia Gdańsk (Polska), Włochy (Bergamo), i Wielka Brytania (Londyn).

Jakich połączeń tobie brakuje ze Świdnika? Daj znać w komentarzu pod artykułem.

49 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Świdnik – Eindhoven lub Świdnik- Belgia. Niestety wszystkie połączenia są do Warszawy . A wcześniejsze połączenie Świdnik -eindhoven było zawsze pełne jak latałam .

 2. Potrzeba kierunków w słoneczne miejsca odpoczynku – Hiszpania/Grecja/Włochy/Cypr czy nawet Albania/Czarnogóra oraz tam gdzie są duże skupiska Polonii i zabrane Eindhoven… Coś w Holandii lub północnej Belgii ew. Bruksela.

 3. Zamiast Stansted dać Gatwick! Z południa Anglii trzeba podróżować aż na Luton co często wychodzi drozej niż sam lotnych a chętnych byłoby sporo!

 4. Zdecydowanie Eindhoven – Holandia. Często Nim latqłam, a teraz niestety muszę tracić pół dnia żeby lecieć z Warszawy co jest porażką

 5. Zdecydowanie brakuje połączeń do Frankfurtu n/Menem. Strategiczny punkt przesiadkowy o ogromnej liczbie połączeń z całym światem wciąż nie może się doczekać na samoloty ze Świdnika. Przez bardzo krótki czas były samoloty do Frankfurtu i zawsze było 100-procentowe obłożenie. Jest to sprawa wymagająca zdecydowanej poprawy!!!!

 6. Brakuje lotów do Wlk.Brytanii do Leeds.zawsze było dużo osób a teraz musimy jeździć do Warszawy.

 7. Za starte połączeń do Eindhoven powinni wywalić dyrektora lotniska

 8. Dlaczego nie ma lotow do Bristol?? Jak wielka liczba polakow tam mieszka oraz w Walii? Byloby to idealne polaczenie

 9. Odwołanie,Lublin-Eindhoven,jakby ktoś dał mi w twarz,był zawsze pełen

 10. Zdecydowanie Eindhoven. Szkoda ze zlikwidowali, utrudnili podrozowanie.

 11. Oslo Torp….Wizzar swoją polityka skazuje już ludzi tylko na Warszawę (Chopin Airport).Ściana wschodnia mimo pełnych całkowitym obłożeniem rejsów w wspomnianego przewoźnika została z niczym….ludzie z okolic Lublina ,Chełma czy Rzeszowa zostali skazani na krajową poniewierkę po innych portach lotniczych.
  Czy Ryanair zareaguje i rozbije konkurencję w pył na tym regionie… więc teraz zobaczymy jakimi zasadami rządzi się rynek lotniczy.

 12. Bardzo brakuje połączenia z Lublina do Edynburga w Szkocji.Mieszka tam bardzo dużo ludzi ze Świdnika i Lublina.Mimo ,że lot z Edynburga do Warszawy trwa 2godz.30 min,to jeszcze trzeba dojechać do Lublina a często nie ma czym ,kiedy samolot ląduje w nocy trzeba czekać do rana aby się załapać ma pociąg lub autobus,co jest bardzo uciążliwe i też denerwujące wiedząc że w Lublinie jest lotnisko .W którymś roku było takie połączenie ,ale go zlikwidowano mimo,że zawsze był komplet pasażerów. Jeżeli jest taka możliwość to proszę o wznowienie tego połączenia .