Młodzi rodzice z Lublina byli kompletnie pijani! Ich małe córeczki bawiły się bez opieki na balkonie

Pijani rodzice zatrzymani przez lubelskich policjantów
Pijani rodzice zatrzymani przez lubelskich policjantów | fot. KMP Lublin

W poniedziałkowy wieczór sąsiedzi zwrócili uwagę na dwie małe dziewczynki bawiące się bez opieki na balkonie. Kiedy zapytali, co się stało, usłyszeli od jednej z dziewczynek, że ich mama śpi i nie można jej dobudzić. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali pomoc.

Dwulatka i trzylatka same na balkonie

Do niepokojącej sytuacji doszło w poniedziałkowy (22.05) wieczór na osiedlu Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lublinie. Dwie małe dziewczynki na balkonie mieszkania na pierwszym piętrze zauważyli sąsiedzi. Ich uwagę zwrócił fakt, że nikt w tym czasie nie opiekował się tymi dziewczynkami. Na pytanie, gdzie są rodzice, starsza z nich odpowiedziała, że chyba śpią i że nie może dobudzić mamy.

Rodzice byli pijani

Zaniepokojeni, podejrzewając najgorsze, wezwali pomoc. Na miejscu po kilku minutach pojawił się patrol. Policjanci weszli do mieszkania przez balkon. W jednym z pokoi znaleźli dwie osoby. Matka dziewczynek i ich ojciec leżeli w łóżku. Funkcjonariusze sprawdzili alkomatem oboje rodziców. Okazało się, że zarówno 23-latka, jak i 21-latek byli pijani. W obu przypadkach urządzenie wykazało blisko 2 promile.

Dzieci trafiły do babci

Dziewczynki w wieku 2 i 3 lat przekazano pod opiekę babci. Natomiast nieodpowiedzialni rodzice zostali zatrzymani. Okazuje się, że to nie pierwszy problem w tej rodzinie. Młodzi rodzice mają już ograniczone prawa rodzicielskie. Wkrótce mogą je stracić całkowicie. O sprawie od razu poinformowano sąd rodzinny.

„Dzisiaj usłyszeli zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W tym przypadku może im grozić kara nawet do pięciu lat więzienia” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.