Młodzi mężczyźni zakłócili mszę. Oddali mocz na krzyż, pili alkohol i palili papierosy w kościele

Młodzi mężczyźni odpowiedzą za obrazę uczuć religijnych
Młodzi mężczyźni odpowiedzą za obrazę uczuć religijnych | fot. KMP Lublin

Dwóch młodych mężczyzn odpowie przed sądem za obrazę uczuć religijnych. Pijani weszli do jednego z kościołów w Lublinie i zaczęli palić papierosy, pić alkohol oraz głośno przeklinać. Po wyjściu załatwili potrzebę fizjologiczną na stojący na placu krzyż.

Wulgarne zachowanie w kościele

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z parafii na terenie Lublina w piątek (22.07) rano. W trakcie mszy do kościoła weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy usiedli w ławce. Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski, sprawcy od samego początku zachowywali się hałaśliwie i używali słów wulgarnych.

„W pewnym momencie zaczęli palić papierosy i spożywać alkohol. Pomimo interwencji księdza nie chcieli opuścić kościoła. Dopiero po reakcji innych wiernych wyszli na zewnątrz. Tam jak się okazało, załatwili potrzebę fizjologiczną, na stojący na placu krzyż. O sprawie zostali powiadomieni lubelscy policjanci” – mówi kom. Kamil Gołębiowski.

Funkcjonariusze szybko zatrzymali mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Jak się okazało, obaj byli kompletnie pijani. Jeden z nich miał 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi ponad 2. Sprawcy usłyszeli zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych i obrazy uczuć religijnych.

Jeden z nich tłumaczył się, że krzyż pomylił ze ścianą. Za zarzucane mężczyznom czyny grozi do 2 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ciekawe co by się z nimi stało gdyby tak samo zachowywali się w meczecie? Zapewne zostaliby skróceni o głowę.