Młoda kobieta przyłapana na produkcji bimbru. „To na własny użytek”

Destylator bimbru w domu 26-latki z powiatu lubelskiego
Destylator bimbru w domu 26-latki z powiatu lubelskiego | fot. KMP Lublin

Policjanci z Bełżyc przyłapali na gorącym uczynku 26-letnią mieszkankę powiatu lubelskiego, która w łazience pędziła bimber. Zabezpieczono 200 litrów zacieru, kilkanaście litrów gotowego alkoholu oraz aparaturę.

Pędziła bimber w domu

We wtorek policjanci z Bełżyc weszli na teren jednej z posesji w powiecie lubelskim. Funkcjonariusze przyłapali tam 26-latkę, która była w trakcie wytwarzania bimbru. Podczas czynności mundurowi zabezpieczyli 200 litrów gotowego zacieru, kilkanaście litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz sprzęt do wytwarzania bimbru.

Kobieta podczas wstępnego przesłuchania oświadczyła, że całość produkcji miała być przeznaczona do własnego spożycia. 26-latka musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za nielegalne wytwarzanie wyrobów alkoholowych. Będzie musiała pogodzić się również z utratą zabezpieczonego sprzętu i alkoholu, który ulegnie przepadkowi.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.