Mistrzowski WF na Arenie Lublin

W środę 18 marca rozpoczyna się nowatorski projekt Areny Lublin – Mistrzowski WF. To zajęcia sportowe dla dzieci ze szkół podstawowych prowadzone przez gwiazdy sportu na głównej murawie stadionu. Do akcji przyłączyli się: Ministerstwo Sportu, Górnik Łęczna, Budowlani Lublin, Tytani Lublin oraz Ilona Działa.

– Jesteśmy przekonani, że Lublin to miasto bogate zarówno w tradycje sportowe, jak i najmłodszych mieszkańców o ogromnym potencjale. Mamy również sportowców, którzy z powodzeniem rywalizują z najlepszymi w kraju i zagranicą, ludzi z prawdziwą pasją – mówi Adam Kościańczuk z Areny Lublin, inicjator akcji.

Mistrzowski WF to cykl wyjątkowych zajęć prowadzonych przez znanych sportowców. Cel, jaki przed sobą postawili organizatorzy akcji, to upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci oraz wspomaganie rozwoju sportu na Lubelszczyźnie.

Będzie to realizowane poprzez organizację lekcji wychowania fizycznego dla dzieci ze szkół podstawowych, gdzie obok praktycznych zajęć na głównym boisku Areny Lublin przygotowano wykłady z teorii sportu oraz odpowiedniego żywienia i zdrowego trybu życia. Na wszystkich uczestników czeka też zwiedzanie całego stadionu oraz poczęstunek.

Do projektu włączyło się Ministerstwo Sportu, które podarowało 200 t-shirtów dla dzieci oraz OSM Krasnystaw – zabezpieczając catering dla uczestników każdych zajęć.

W środę 18 marca 2015 roku na Arenę zawitają trenerzy i piłkarze Górnika Łęczna, którzy w godz. 9:30-12:00 poprowadzą trening z uczniami Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie.

Kolejne zajęcia to rugby (08.04), futbol amerykański (20.04), ponownie rugby (22.04) oraz taekwondo (29.04).

W pierwszej edycji tego projektu udział weźmie około 200 dzieci. W związku z dużym zainteresowaniem szkół, organizatorzy przewidują kolejne edycje.

fot. Arena Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.