Minister zdrowia: wkroczyliśmy w piątą falę. Praca zdalna w administracji publicznej

Minister zdrowia Adam Niedzielski o piątej fali
Minister zdrowia Adam Niedzielski o piątej fali | fot. MZ

Wyniki (zakażeń – przyp. red.) są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała – ostrzegł w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Piąta fala stała się faktem

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał konferencję prasową, podczas której udzielił komentarza dotyczącego obecnej sytuacji pandemicznej w Polsce.

„Mamy 30 586 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Ten wynik jest większy niż statystyki monitorowane podczas 4 fali na jesieni ubiegłego roku. Dzisiejsze statystyki są bardzo poważne. Nie tylko wkroczyliśmy w 5 falę, ale prognozujemy, że będzie ona się bardzo dynamicznie rozwijała” – powiedział minister zdrowia.

Jak podkreślił Niedzielski, dynamika zakażeń oznacza podwajanie liczby infekcji z tygodnia na tydzień.

„Widzimy, że bardzo dynamicznie rośnie liczba zleceń na kolejne badania w kierunku Covid-19. To przyrosty, z jakimi nie mieliśmy do czynienia” – stwierdził Niedzielski.

„Omikron stał się faktem. Stanowi ponad 20 proc. w strukturze naszego genomu. Sytuacja jest dramatyczna. W przyszłym tygodniu możemy mieć poziom zakażeń o wartości nawet powyżej 50 tys. To sytuacja stanowiąca ogromne ryzyko dla systemu opieki zdrowotnej” – dodał.

Praca zdalna w administracji publicznej

W związku z rosnącą ilością zakażeń ministerstwo zdrowia podejmuje kolejne działania.

„Wprowadzamy, tam gdzie to możliwe, przejście na pracę zdalną w administracji publicznej. Będziemy apelować do wszystkich pracodawców, którzy mają możliwość wdrożyć bez przeszkód pracę zdalną, aby to zrobili” – zapowiedział szef resortu zdrowia.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jeden się nie szczepi , teraz w nagrodę będzie niby pracował zdalnie, a my będziemy na niego płacić podatki…drugi ,zaszczepiony będzie zapierd… codziennie do pracy….pięknie poprostu!!!!

  2. To jak na zdalną to albo wszyscy albo nikt, co to ma znaczyć że tylko administracja publiczna????a Ci z administracji prywatnej mają chorować????to jawna dyskryminacja!!!!