Minister zdrowia: wkroczyliśmy w piątą falę. Praca zdalna w administracji publicznej

Minister zdrowia Adam Niedzielski o piątej fali
Minister zdrowia Adam Niedzielski o piątej fali | fot. MZ

Wyniki (zakażeń – przyp. red.) są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała – ostrzegł w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Piąta fala stała się faktem

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał konferencję prasową, podczas której udzielił komentarza dotyczącego obecnej sytuacji pandemicznej w Polsce.

„Mamy 30 586 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Ten wynik jest większy niż statystyki monitorowane podczas 4 fali na jesieni ubiegłego roku. Dzisiejsze statystyki są bardzo poważne. Nie tylko wkroczyliśmy w 5 falę, ale prognozujemy, że będzie ona się bardzo dynamicznie rozwijała” – powiedział minister zdrowia.

Jak podkreślił Niedzielski, dynamika zakażeń oznacza podwajanie liczby infekcji z tygodnia na tydzień.

„Widzimy, że bardzo dynamicznie rośnie liczba zleceń na kolejne badania w kierunku Covid-19. To przyrosty, z jakimi nie mieliśmy do czynienia” – stwierdził Niedzielski.

„Omikron stał się faktem. Stanowi ponad 20 proc. w strukturze naszego genomu. Sytuacja jest dramatyczna. W przyszłym tygodniu możemy mieć poziom zakażeń o wartości nawet powyżej 50 tys. To sytuacja stanowiąca ogromne ryzyko dla systemu opieki zdrowotnej” – dodał.

Praca zdalna w administracji publicznej

W związku z rosnącą ilością zakażeń ministerstwo zdrowia podejmuje kolejne działania.

„Wprowadzamy, tam gdzie to możliwe, przejście na pracę zdalną w administracji publicznej. Będziemy apelować do wszystkich pracodawców, którzy mają możliwość wdrożyć bez przeszkód pracę zdalną, aby to zrobili” – zapowiedział szef resortu zdrowia.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To jak na zdalną to albo wszyscy albo nikt, co to ma znaczyć że tylko administracja publiczna????a Ci z administracji prywatnej mają chorować????to jawna dyskryminacja!!!!

  2. Jeden się nie szczepi , teraz w nagrodę będzie niby pracował zdalnie, a my będziemy na niego płacić podatki…drugi ,zaszczepiony będzie zapierd… codziennie do pracy….pięknie poprostu!!!!