Minister zdrowia podał termin wypłaty dodatków dla medyków

Minister zdrowia Adam niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał termin wypłaty dodatków dla medyków zaangażowanych w walkę z epidemią. Zwiększone wynagrodzenia są naliczane od początku listopada.

W sobotę Sejm opowiedział się za tym, by dodatki w wysokości 100 proc. wynagrodzenia przysługiwały jedynie tym pracownikom medycznym, którzy są zaangażowani w leczenie chorych na Covid-19, ale zostali do tej pracy skierowani przez wojewodę.

Wypłata dodatków dla medyków do 17 grudnia

Minister zdrowia podczas poniedziałkowej konferencji prasowej odniósł się do kwestii wypłaty dodatków do wynagrodzenia dla medyków zaangażowanych w leczenie chorych na Covid-19. Zapewnił, że personel medyczny otrzyma dodatki za listopad najpóźniej do 15-17 grudnia.

„Do 10 grudnia (10.12) dyrektorzy szpitali złożą wnioski z listami konkretnych pracowników zaangażowanych w walkę z Covid-19. NFZ będzie miał 7 dni na przekazanie środków” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oprócz lekarzy i pielęgniarek taki dodatek zostanie wypłacony także ratownikom medycznym czy diagnostykom laboratoryjnym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.