Minister zdrowia domaga się dymisji rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Adam Guz, KPRM
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Adam Guz, KPRM

Oczekuję dymisji rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Zbigniewa Gacionga. Nie widzę możliwości współpracy z władzami uniwersytetu w zaistniałej sytuacji – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wynikach kontroli w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

„W piątek zakończyły się działania kontrolne NFZ, które dotyczyły nieprawidłowości przy szczepieniach w UCK WUM. Wstępne wyniki, o których informowałem, potwierdziły się w ostatecznych ustaleniach kontrolerów NFZ” – powiedział minister Niedzielski.

„Kontrola w WUM wykazała, że zaszczepione osoby spoza grupy 0 zostały zgłoszone 28.12 jako pracownicy medyczni. Na 450 dawek przekazanych do szpitala, blisko 200 zaszczepionych to osoby niezatrudnione w UCK WUM, zgłoszone jako personel niemedyczny. Część z tych osób mogą stanowić przedstawiciele rodzin personelu lub pacjenci, ale liczba ta stanowi poważny udział. To nieprawidłowości, które wskazują na złą organizację i nierzetelność” – przekazał szef resortu zdrowia.

„Kara jaka zostanie nałożona na WUM to blisko 350 tys. zł. Mamy tu do czynienia z drastycznym nadużyciem władzy” – dodał.

Dymisja rektora WUM

Minister zdrowia poinformował również, że nie wyobraża sobie możliwości dalszej współpracy z rektorem WUM prof. dr hab. Zbigniewem Gaciongiem. Zaapelował, by ten poddał się do dymisji.

„Oczekuję dymisji rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Zbigniewa Gacionga. Nie widzę możliwości współpracy z władzami uniwersytetu w zaistniałej sytuacji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.