Minął policjantów i gwałtownie przyspieszył. Jechał 135 km/h w terenie zabudowanym

policja pomiar prędkości
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się podróż 50-latka, który jadąc w stronę policjantów jechał z przepisową prędkością. Gdy tylko minął patrol, przyspieszył do 135 km/h w terenie zabudowanym.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 812 w miejscowości Grabówka, w gminie Podedwórze. Policjanci z ruchu drogowego realizowali zadania w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie kierujący przekraczają dopuszczalną prędkość.

Wykonujący pomiary prędkości w pewnej chwili zauważyli jadący w ich kierunku pojazd marki BMW. Pomiar prędkości na urządzeniu kontrolnym wskazał, że kierujący porusza się z przepisową prędkością w terenie zabudowanym.

Po minięciu patrolu kierowca był pewien że jest już bezkarny. Wcisnął pedał gazu, a jego autu gwałtownie przyspieszyło. Policjanci zmierzyli mu prędkość z jaką się oddalał. Tym razem pomiar prędkości wskazał aż 135 km/h. Po chwili kierowca został zatrzymany.

Kierowcą BMW okazał się być 50-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został też ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.