Miliony na drogi gminne i powiatowe. Sprawdź na które

Ponad 60 mln zł otrzymały gminne i powiatowe samorządy z województwa lubelskiego w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Za te pieniądze wyremontują 150 km dróg lokalnych.

 

W poniedziałek wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk wręczyli samorządowcom umowy dotyczące udzielenia dotacji na realizację 55 zadań, z których 15 dotyczy dróg powiatowych o długości 98,3 km, a 40 dróg gminnych liczących 52,3 km. Łącznie przebudowanych zostanie 150,6 km dróg na terenie woj. lubelskiego.

 

Szacunkowy koszt realizacji tegorocznych inwestycji wyniesie 128 782 455,62 zł, w tym dotacja z budżetu państwa będzie stanowiła 46,85%, natomiast udział własny jednostek samorządu terytorialnego – 53,15 %.

 

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 to udzielanie jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych w zakresie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych.

 

Lista zakwalifikowanych wnioskówWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.