Mikołajkowy trolejbus wyjedzie 6 grudnia na ulice Lublina. Co jeszcze spotka pasażerów tego dnia?

Mikołajkowy trolejbus Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie
Mikołajkowy trolejbus Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie | fot. ZTM Lublin

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przygotowuje się na 6 grudnia. Tego dnia na ulice Lublina wyjedzie mikołajkowy trolejbus, a w autobusach będzie można spotkać kierowców w strojach Mikołajów.

6 grudnia w komunikacji miejskiej

W tym roku, po raz trzeci 6 grudnia na ulice Lublina wyjedzie trolejbus w świątecznej aranżacji. Na zewnątrz pojazd będzie oklejony grafiką w świąteczne bombki, natomiast o wnętrze trolejbusu zadba grupa „Bombardowanie włóczką”, która na tę okazję przygotuje specjalne ozdoby.

„Podróż pasażerom będzie umilać świąteczna muzyka i nasi pracownicy ubrani w świąteczne stroje, którzy w godz. 9-17 będą rozdawać cukierki podróżnym. Trolejbus będzie kierowany do standardowej obsługi liniowej i będzie go można spotkać na ulicach miasta do Trzech Króli, tj. do 6 stycznia” – mówi Monika Fisz z ZTM Lublin.

6 grudnia mikołajkowy trolejbus przez cały dzień będzie kursował na linii nr 151. Trolejbus rozpocznie kursowanie o godz. 5:56 z przystanku MPWiK 02 na al. Piłsudskiego w kierunku Węglin, a następnie będzie realizował kolejne kursy zgodnie z rozkładem. Numer taborowy pojazdu to 3888.

Obcojęzyczne zapowiedzi świąteczne w pojazdach

Od 6 grudnia, aż do Świąt Bożego Narodzenia, pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli usłyszeć w pojazdach zapowiedzi głosowe w tematyce świąt. Zapowiedzi będą emitowane na wybranych przystankach komunikacji miejskiej i są przygotowane w czterech językach: ukraińskim, hiszpańskim, angielskim i polskim.

„Studenci uczelni WSPA przygotowali dla mieszkańców komunikaty z pozytywnym przekazem, które wprowadzą w tematykę zbliżających się świąt, ale też podkreślą, że w tym wyjątkowym okresie liczy się pozytywne nastawienie oraz życzliwość wobec innych ludzi” – wyjaśnia Monika Fisz.

Mikołaj za kierownicą autobusu

Podobnie jak w latach ubiegłych za kierownicą lubelskich autobusów i trolejbusów zasiądą kierowcy Mikołaje. W poniedziałek – 6 grudnia – część kierowców autobusów i trolejbusów MPK Lublin do służbowego stroju, włoży czerwone czapki Mikołajów. Będzie można ich spotkać do wieczora na różnych liniach obsługiwanych przez lubelskie MPK.

W role Mikołajów wcielą się także kontrolerzy biletów. Obowiązkowym elementem ich stroju będą czerwone czapki z białym pomponem. Nie zabraknie również reniferów i śnieżynek. Mikołajów-kontrolerów będzie można spotkać przez cały dzień. A podczas kontroli w godz. 7.00-17.00, pasażerowie z ważnym biletem, będą mogli otrzymać cukierka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.