Mieszkanka znalazła na śmietniku worki z flagami. Prezydent miasta zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa

flaga polski na tle niebieskiego nieba
Flaga Polski | fot. Adobe Stock

Pracownicy Wydziału Gospodarczego Urzędu Miasta Puławy odpowiedzą za pozostawienie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych flag. Prezydent Puław Paweł Maj skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Flagi na śmietniku

Podczas sesji (30.11) Rady Miasta Puławy mieszkanka poinformowała, że po Święcie Niepodległości w miejscu przeznaczonym na składowanie odpadów (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – red.) znalazła dwa worki z flagami państwowymi i miejskimi.

Po przeanalizowaniu monitoringu okazało się, że flagi zawieźli tam pracownicy Wydziału Gospodarczego Urzędu Miasta, którzy dokonali ich przeglądu i zdecydowali, że część z nich nie nadaje się do użycia.

„Niestety przy niszczeniu tych flag nie dochowano wymaganych procedur i naruszono obowiązujące w tym zakresie regulacje. Nie rozcięto ich wzdłuż w celu rozdzielenia barw narodowych ani nie dopilnowano, żeby zostały spalone w miejscu niepublicznym. Wskutek tego znalazły się w miejscu, w którym nie powinny się znaleźć – w kontenerze PSZOK przeznaczonym na tekstylia, do którego dostęp miały osoby postronne” – czytamy w wydanym oświadczeniu przez Urząd Miasta Puławy.

We wtorek (5.12) prezydent Puław Paweł Maj skierował do Prokuratury Rejonowej w Puławach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.

„Urząd Miasta deklaruje pełną współpracę z Prokuraturą i Policją w celu wyjaśnienia wszystkich aspektów tej sprawy. Wobec pracowników Urzędu Miasta, którzy dopuścili się powyższych zaniedbań i doprowadzili do powstania tej sytuacji, wyciągnięto konsekwencje służbowe w postaci kar porządkowych przewidzianych w Kodeksie Pracy. W zależności od przebiegu sprawy nie jest wykluczone zastosowanie dalszych konsekwencji służbowych” – informuje Urząd Miasta.

Zgodnie z art. 49 Kodeksu wykroczeń osoba, która publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie (od 20 do 5 000 zł), karze ograniczenia wolności (od 5 do 30 dni) albo pozbawienia wolności do roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.