Mieszkanka Lublina straciła 170 tys. zł na handlu kryptowalutami! Uważaj na fałszywych doradców

Wykres, Handlowy, Kursy
fot. Pixabay

Za namową rzekomego doradcy 48-letnia mieszkanka Lublina zainwestowała wszystkie oszczędności na platformie handlowej, która miała zapewnić jej szybki zysk. Straciła prawie 170 tysięcy złotych.

Fałszywy doradca inwestycyjny

Policjanci zostali powiadomieni o oszustwie we wtorek (16 stycznia). Kobieta oświadczyła, że chciała zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodziła się na ofertę poznanego w sieci doradcy.

Mężczyzna zaproponował, że firma może zająć się prowadzeniem inwestycji i szybkim zarabianiem pieniędzy dla 48-latki. Zadaniem mieszkanki Lublina było tylko przelanie gotówki na platformę handlową zajmującą się handlem kryptowalutami. Pokrzywdzona straciła łącznie niespełna 170 tysięcy złotych.

Zanim zaczniesz inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzaj się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewasz, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.