Mieszkaniec Warszawy próbował podszyć się pod policjanta. Usiłował wyłudzić 22 tys. zł

68 92148 e1471009887630

Wczoraj 21-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany przez lubelskich wywiadowców. Od jednego z mieszkańców naszego miasta usiłował wyłudzić 22 ty. złotych.

Lubelscy wywiadowcy zatrzymali wczoraj w okolicach dzielnicy Dziesiątej 18 letniego mężczyznę. Młody mieszkaniec Warszawy podając się za funkcjonariusza policji usiłował wyłudzić od 83 letniego mężczyzny 22 tys. zł.

Jak ustalili policjanci wczoraj na numer domowy Lublinianina zadzwonił telefon. Nieznajomy przedstawił się, jako funkcjonariusz policji, prosił o współpracę. Do tego potrzebna była gotówką. Starszy pan miał przekazać rzekomemu funkcjonariuszowi swoje oszczędności.

Zgodnie z informacjami przekazanym przez osobę podającą się za pracownika CBŚP niedługo potem w domu mężczyzny pojawił się młody człowiek, chciał odebrać pieniądze. Kiedy wnuk 83 latka poprosił go o okazanie legitymacji ten wyjął dokument, który nie wyglądał na prawdziwy. Pod imieniem i nazwiskiem widniał stopień – komendant. Gdy została zakwestionowana autentyczność dokumentu sprawca uciekł.

Dzięki szybkiej reakcji rodziny pokrzywdzonego,  podczas przeszukania okolicy, policjanci zatrzymali oszusta. Fałszywy komendant trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj doprowadzony zostanie do prokuratury. Za usiłowanie wyłudzenia pieniędzy grozić mu może do 8 lat pozbawienia wolności.

(mat. policji)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.