Mieszkaniec Lublina nie płacił rat leasingu za ciągnik siodłowy i naczepę. Teraz odpowie przed sądem

ciągnik siodłowy naczepa leasing raty
Wziął w leasing ciągnik siodłowy i naczepę, nie płacił rat | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina dostali zawiadomienie od pokrzywdzonej firmy leasingowej, że 37-latek wziął w leasing ciągnik siodłowy i naczepę, ale nie spłaca rat. Teraz odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji Lublin oraz z komisariatu VI pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowania dotyczące przywłaszczenia ciągnika siodłowego marki Volvo oraz specjalistycznej naczepy do przewozu towarów nie gabarytowych o łącznej wartości ponad 930 tys. złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że reprezentujący jedną z lubelskich firm 37-latek nie spłacał rat leasingowych. Początkowo przedstawiciele firmy leasingowej próbowali zobowiązać 37-latka do uiszczenia należności. Gdy to nie przyniosło skutku, wypowiedzieli mu umowę, zobowiązując go do zwrotu sprzętów.

O przywłaszczeniu ciągnika siodłowego i naczepy przez 37-latka z Lublina firma leasingowa powiadomiła policję. Wyjaśnieniem obu przypadków i odzyskaniem samochodu zajęli się lubelscy policjanci. W piątek funkcjonariusze ustali, że poszukiwane sprzęty znajdują się na jednej z posesji w Lublinie. Na ujawnionym samochodzie, brak było tablic rejestracyjnych.

Odzyskany ciągnik siodłowy oraz naczepa zostały zabezpieczone. Za przywłaszczeni grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak przewoźnik złoży zawiadomienie że ktoś wyłudził masowo usługi nie tylko od niego, ta sama policja rozkłada ręce..