Mieszkanie Plus w Świdniku. Na jeden lokal ponad siedmiu chętnych

Mieszkanie Plus w Świdniku
Mieszkanie Plus w Świdniku

15 kwietnia mija termin składania wniosków dla osób zainteresowanych najmem lokali powstających w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Świdniku.

Ogromne zainteresowanie Mieszkaniem Plus w Świdniku

W połowie marca ruszył nabór do mieszkań przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” w Świdniku. W niespełna dwa tygodnie wpłynęło 780 wniosków od osób zainteresowanych najmem lokali powstających w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. W Świdniku powstaje ich 108, co oznacza ponad siedmiu chętnych na jedno mieszkanie. Nabór wniosków potrwa do 15 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE:
Ogromne zainteresowanie Mieszkaniami Plus w Świdniku. 540 wniosków w 24 godziny

W Świdniku nabór najemców składa się z dwóch etapów. Pierwszy to zebranie wniosków, które można wypełnić na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl.Następnie w ciągu 14 dni trzeba dostarczyć niezbędne dokumenty. Po zebraniu wniosków samorząd przygotuje listę aplikujących uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów.

Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta Świdnik, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, samotni rodzice, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku. Jednak, o mieszkanie w Świdniku może ubiegać się każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej, czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500 PLUS, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania.

Inwestycja w Świdniku to dwa czterokondygnacyjne bloki we wschodniej części miasta przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota”. Do dyspozycji przyszłych najemców jest 108 mieszkań – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Ich średni metraż wynosi około 50 mkw.

Wszystkie mieszkania będą oferowane w standardzie podstawowym – z pomalowanymi ścianami, panelami podłogowymi, białym montażem, glazurą i terakotą w łazienkach i częściach kuchennych. Oznacza to, że wprowadzający się będą musieli jedynie urządzić kuchnię i wnieść do mieszkania meble. Inwestycja zostanie przekazana do najmu w czwartym kwartale 2021 roku.

Mieszkanie Plus w Świdniku
Mieszkanie Plus w Świdniku
Mieszkanie Plus w Świdniku
Mieszkanie Plus w Świdniku

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.