Wszystko wskazuje na to, że w dawnym budynku Wydziału Pedagogiki UMCS przy ul. Narutowicza mogą powstać mieszkania, a na tej samej działce, tuż obok, zostanie wzniesiony nowy budynek z dodatkowymi lokalami. Inwestycję planuje zrealizować spółka należąca do miliardera Zbigniewa Jakubasa.
Lublin. W kamienicy po siedzibie Wydziału Pedagogiki UMCS powstaną mieszkania
Przypomnijmy, że zabytkowa kamienica przy ul. Narutowicza 12 nie jest już własnością Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej od 2019 roku. To tu przez lata mieściła się siedziba Wydziału Pedagogiki UMCS. Uczelnia postanowiła wystawić nieruchomość na sprzedaż. Cena wywoławcza za kamienicę wynosiła 15,9 mln zł netto. Uczelnia nie zdradzała, kto został nowym właścicielem oraz za jaką kwotę finalnie sprzedano nieruchomość.
Już wiadomo, że nowym właścicielem kamienicy po Wydziale Pedagogiki została spółka Wartico Invest, będąca częścią grupy Multico Zbigniewa Jakubasa. Miliarder, oprócz bycia właścicielem piłkarskiego klubu Motor Lublin, posiada także w swoim portfolio kilka inwestycji deweloperskich w Lublinie. Są to m.in. budynek mieszkalny przy Al. Racławickich 28 (naprzeciwko Szpitala Wojskowego) oraz osiedle Nowa Nałęczowska (przy skrzyżowaniu Nałęczowska – Morwowa) przy ul. Nałęczowskiej 20. Obecnie realizuje kolejną inwestycję mieszkaniową przy ul. Morwowej 3.
>>> Szczegóły: Fundusz kontrolowany przez Zbigniewa Jakubasa szykuje się do nowej inwestycji w Lublinie [ZDJĘCIA]
Obok stanie nowy budynek
Na początku sierpnia Urząd Miasta Lublin na wniosek złożony przez Wartico Invest wydał decyzję o ustaleniu warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania zabytkowej kamienicy przy ul. Narutowicza 12 na budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami oraz budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym na tej samej działce.
Zgodnie z wydaną decyzją linia zabudowy i wysokość budynku przeznaczonego do zmiany sposobu użytkowania, a także szerokość jego elewacji frontowej pozostają bez zmian. Nowo projektowany budynek może osiągnąć maksymalną wysokość do 16,6 m przy dachu płaskim.
„Przy planowaniu zagospodarowania terenu projektant będzie musiał uwzględnić lokalizację usług wyłącznie w parterze oraz kondygnacji podziemnej budynku zabytkowego, a także rozbiórkę garaży. Wskazana wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki wynosi max. 55,7 proc., a udział powierzchni biologicznie czynnej min. 25 proc.” – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.
Decyzja ustalająca warunki zabudowy zakazuje umieszczenia zewnętrznych nośników reklamowych i nie dopuszcza lokalizowania urządzeń infrastruktury technicznej na dachu nowo projektowanego budynku. Przypomnijmy, że inwestor dysponuje również zgodą na rozbiórkę oficyny i portierni w zabytkowej kamienicy.
Dodaj swój komentarz