Mieszkańcy wybrali "Projekt w sąsiedztwie". Wiemy, kto dostanie 100 tys. zł

Mieszkańcy Lublina zdecydowali o projekcie, który zostanie zrealizowany w tym roku przy wsparciu IKEA Lublin w ramach „Projektu w Sąsiedztwie”.

 

Mieszkańcy Lublina zdecydowali, że to Wspólna Przestrzeń będzie dla nich najlepszym, powitalnym prezentem od powstającego sklepu IKEA Lublin.

 

Autorem pomysłu na stworzenie Wspólnej Przestrzeni jest Kooperatywa Lubelska, która na co dzień zajmuje się pozyskiwaniem ekologicznej żywności od lokalnych producentów, promocją zdrowego odżywiania oraz współpracy społecznej. Pomysł ten został zgłoszony w ramach jednego z etapów „Projektu w sąsiedztwie”, którym był otwarty proces zbierania pomysłów od mieszkańców Lublina na inicjatywę społeczną, której realizację mogłaby wesprzeć IKEA.

 

– Wspólna Przestrzeń to pomysł na stworzenie miejsca otwartego dla wszystkich mieszkańców Lublina. Będzie się ona mieściła przy ul. Probostwo. Chcemy, by odbywały się w niej m.in. warsztaty na temat zdrowego, ekologicznego odżywiania oraz tzw. Spotkania Sąsiedzkie – aby lepiej się poznać przy wspólnym gotowaniu czy pieczeniu – mówi Sylwia Janasz z Kooperatywy Lubelskiej.

 

Organizatorzy planują też spotkania z cyklu Lubelskie Smaki Świata, mające na celu integrację oraz wymianę doświadczeń lublinian pochodzących z różnych krajów. – Chcemy, dzięki kuchni z różnych części świata, odkrywać i dzielić się kulturą różnych miejsc – dodaje Janasz.

 

IKEA Lublin przeznaczy na dofinansowanie realizacji zwycięskiego projektu 100 tys. złotych. Będzie również służyć swoim doradztwem i pomocą w realizacji projektu.

 

W ciągu najbliższych miesięcy IKEA Lublin wraz z Kooperatywą Lubelską będą pracować nad realizacją pomysłu, przygotowując lokal przy ul. Probostwo, aby stworzyć w nim Wspólną Przestrzeń. Zajmą się także przygotowaniem planu warsztatów i spotkań, które mają się tam odbywać.

 

W trakcie zakończonego głosowania, lublinianie mogli głosować na trzy finałowe projekty społeczne, wypracowane w trakcie procesu „Projekt w Sąsiedztwie”. Oprócz Przestrzeni Wspólnej, mieszkańcy Lublina mogli wybrać projekt Cykel Lublin – Rower dla Lublina lub Samodzielnię – Przestrzeń Kreatywną do majsterkowania. Zwycięski projekt – Wspólna Przestrzeń – otrzymał 1149 głosów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.