Mieszkańcy skarżą się, że brakuje nocnych autobusów. Co na to ZTM?

Autobus linii nr 7 na ul. Chemicznej
Autobus linii nr 7 na ul. Chemicznej | fot. Dominik Wąsik

Mieszkańcy pytają Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie o powrót nocnej komunikacji miejskiej, która została zawieszona aż do odwołania.

Nocne autobusy w Lublinie

Spadek liczby pasażerów, kłopoty finansowe, mniejsze środki z budżetu miasta – to wszystko musiało doprowadzić do pewnych kompromisów w rozkładzie jazdy lubelskiej komunikacji miejskiej w Lublinie. Jednym z takich jest zawieszenie funkcjonowania nocnej komunikacji miejskiej. Mieszkańcy pytają ZTM Lublin o możliwość przywrócenia nocnych autobusów. Czy jest na to szansa w najbliższym czasie?

„Od początku marca prowadzimy monitoring liczby pasażerów. Wszystkie zebrane dane stanowią podstawę do podejmowania decyzji w zakresie zmian w rozkładach. Wyniki monitoringu i wpływające wnioski ze strony pasażerów są podstawą podejmowania decyzji w zakresie funkcjonowania komunikacji, w tym komunikacji nocnej w Lublinie. Na ten moment ostateczne decyzje nie zapadły” – mówi Monika Białach z ZTM w Lublinie.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie tłumaczy, że obecnie w komunikacji publicznej zmaga się bardzo trudną sytuacją, która jest problemem ogólnopolskim.

„Wydatki na komunikację muszą być w dużym stopniu pokrywane z budżetu miasta. Natomiast wpływy z biletów pokrywają ją w niewielkim stopniu w porównaniu do lat sprzed pandemii. Stąd też dostępne na ten cel środki chcemy wykorzystać w jak najbardziej efektywny sposób. Aktualnie naszym priorytetem jest komunikacja dzienna, dlatego staramy się wykorzystać dostępne środki tak, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych pasażerów” – wyjaśnia Monika Białach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mniej urzędników w ZTM i sztucznych stanowisk w MPK i kasa się znajdzie taka prawda