Mieszkańcy Niemiec zablokują dziś drogę Lublin – Lubartów [OBJAZDY]

DSC 9954 a e1474022727984

Dziś mieszkańcy Niemiec będą protestować za budową S19. Na trasie Lublin – Lubartów policjanci będą kierować na objazdy.

– Mieszkańcom Gminy Niemce oraz osobom mającym przyjemność przejeżdżania przez stolicę Naszej gminy w godzinach 15.00+ nie trzeba wyjaśniać problemu jakim jest przejazd przez „strefę x” – informuje Pani Joanna, mieszkanka Niemiec.

Mieszkańcy Niemiec domagają się natychmiastowej budowy S19 na odcinku Lublin-Niemce-Lubartów. Chcąc wyrazić zapotrzebowanie na budowę obwodnicy będą dzisiaj blokować drogę.

Problemy rozpoczną się od godziny 16:00 kiedy to mieszkańcy i wszyscy protestujący wyjdą na przejścia dla pieszych i będą blokować kierowców. Problemy z przejazdem potrwają do 16:45.

– Faktów przemawiających za budową obwodnicy jest wiele, pomijając to iż legenda obwodnicy Niemiec sięga półwiecza, są statystyki – ruch dzienny rzędu ponad 24 tyś., gęstość przejść oraz czas jaki ludzie tracą dzień w dzień wracając z pracy – dodaje.

W najbliższym czasie w Rokitnie zostanie oddana do użytkowania sortownia, wszystkie śmieci z Lublina, Świdnika i kilku innych miast i miejscowości będą transportowane przez krajową 19.

– Mamy już paskudnie, będzie tragiczniej, więc proszę o wsparcie w akcji i oczywiście kierowców o wyrozumiałość, nie jest to atak na kogokolwiek, walka z kimkolwiek, sprawa polityczna czy ideologiczna. Chodzi tylko o pokazanie problemu i powiedzenie „jest nam źle i nie odpuścimy tej sprawy” – komentuje.

Objazdy

Kierujący pojazdami, którzy w tym czasie będą przemieszczać się krajową 19-tką będą mieli możliwość skierowania się na objazdy.

Dla kierujących samochodami osobowymi będą wyznaczone następujące objazdy. Od strony Lublina pojazdy kierowane będą w Ciecierzynie przed dwupasmówką w lewo na Dys, Krasienien, Nasutów, Niemce. Od strony Lubartowa pojazdy kierowane będą w Niemcach na Krasienin, Wole Krasienińską, Snopków.

Dla kierujących samochodami ciężarowymi będą wyznaczone następujące objazdy. Od strony Lublina pojazdy kierowane będą na Łuszczów, Kijany, Spiczyn, m. Łucka. Od strony Lubartowa pojazdy kierowane będą na Krasienin, Bogucin i starą drogę krajową na Lublin.

(fot. polskaprowincja.pl)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.